اپیزود هفتم: قصه توان‌یاب از زبان فاطمه فرهنگ‌خواه

گروه احیا از دو انجمن احیا و توان‌یاب تشکیل شده‌است؛ نهادی غیردولتی، غیرانتفاعی و عام‌المنفعه که در سال ۱۳۷۸ تأسیس شده‌است. هدف از تأسیس این گروه دستیابی به روش‌های نوین پیشگیری و مداخله به هنگام در بحران‌ها و مهار آسیب‌های اجتماعی، آگاهی رسانی به اقشار مختلف خصوصاً خانواده‌ها، حساس‌سازی جامعه و جلب مشارکت مسئولین جهت برجسته نمودن نقش ارکان‌های مختلف اجتماعی در هنجارسازی و بهبود روش‌های اتخاذ شده با احترام به کرامت انسانی در حیطه خصوصی افراد در سطح محلی و ملی است.

در اپیزود قبلی رادیو افرا روایت خسرو منصوریان موسس انجمن احیا را شنیدیم. در اپیزود هفتم رادیو افرا به سراغ فاطمه فرهنگ‌خواه موسس انجمن توان‌یاب رفتیم که اتفاقا همسر آقای منصوریان هم هستند. قصه توان‌یاب و فعالیت‌های اجتماعی خانم فرهنگ‌خواه شنیدنی است.

وقتی به سایت گروه احیا مراجعه می‌کنیم با این معرفی از توان‌یاب مواجه می‌شویم: انجمن توان‌یاب به شماره ثبت ۱۱۲۰۳ از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در زمینۀ ارائۀ خدمات توانبخشی رایگان شامل کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی به کودکان و نوجوانان توان‌یاب (معلول جسمی–حرکتی) از بدو تولد تا ۱۶ سالگی آغاز و مجوز خود را دریافت کرد.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن