شماره 29: روایت خیریه محمد حسین رضوی؛ تبدیل غم بزرگ به کار بزرگ!

این بار در رادیو افرا، میزبان روایت خیریه محمد حسین رضوی هستیم. خیریه‌ای که پس از پرواز ابدی محمدحسین رضوی در جوانی، توسط خواهر او نسترن رضوی، برای حمایت از جوانان مبتلا به سرطان (16 تا 30 سال) تاسیس شد.

نسترن رضوی / روایت خیریه محمد حسین رضوی
نسترن رضوی / روایت خیریه محمد حسین رضوی

در مسیر سخت و پیچیده‌ی زندگی، رهایی کودکانه‌ات را بی نگرانی از فردا جشن گرفته باشی. با شور به نوجوانی برسی و وارد زندگی شوی، اما شعری برای خواندن نداشته باشی. چرا که جسم و روحت دچار درد شده است. دچار چیزی که به آن سرطان می‌گویند. که نامش هم تو را سست می‌کند. حالا غم جان جدا و غم نام جدا و غم نان جدا. درد از همه سو حمله کرده است. تو، جوانی شده‌ای 16 تا 30 ساله که در اوج پرواز زندگی‌ات، احساس فرود می‌کنی. احساس شرم و شکست. اما می‌بینی که هنوز نور در حال تابیدن است و امید جاری.

در این کوره راه تاریک، متوجه می‌شوی که افراد و مکان‌هایی هستند که برای همراهی و کمک به تو در حال کار خیرند. کورسوی امید را می بینی. به آنجا می‌روی و می‌بینی که افرادی مانند تو کم نیستند و درد مشترک خودتان را لمس می‌کنی. در مسیر درمانی، چه جسمی و چه روحی قرار می‌گیری و می‌توانی امید از دست رفته‌ات را دوباره برگردانی. اینجا یک خیریه است از جنس خودت و مخصوص تو: خیریه محمدحسین رضوی در تهران.

در رادیو افرای 29، با افتخار میزبان سرکار خانم سیده نسترن رضوی، موسس و مدیرعامل موسسه خیریه محمد حسین رضوی هستیم، تا قصه این خیریه را از زبان خودشان بشنویم. با رادیو افرا 29 همراه باشید.

شما می‌توانید این اپیزود رو علاوه بر وبسایت افرا، در پادگیرهای مختلف اعم از کست‌باکس، گوگل پادکست، اپل پادکست، اسپاتیفای، شنوتو و … بشنوید.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن