شماره 28: همراه با تلاش مهرپویان سبز اندیشه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 2 دقیقه

مهرپویان سبز اندیشه - شهرزاد ذوفن
مهرپویان سبز اندیشه – شهرزاد ذوفن / لقمان نجم‌الدینی

رادیو افرا در شماره 28، به سراغ شهر اصفهان رفته. کنار دو نفر از عزیزانی که با تلاش‌های صادقانه، انجمن مهرپویان سبز اندیشه رو تاسیس کردند.

عالی قاپو، چهل ستون، نقش جهان، هشت بهشت، سی و سه پل، پل خواجو، مسجد شیخ لطف الله، بازار قیصریه، چهار باغ و بسیاری از مکان‌های زیبا و تاریخی، برای خیلی از ماها یادآور زیبایی های شهر تاریخی اصفهانه. یادآور بسیاری از خاطرات خوبمون. اما توی دل همین شهر، کم نیستند زن ها و بچه های کم برخورداری که سهمی از این زیبایی ها ندارن و به سختی زندگی هاشون رو می گذرونن. افراد حاشیه نشینی که بنا به فقر مالی و فرهنگی؛ نه تونستن سهمی از زیبایی ها داشته باشن، نه سهمی از منابع و امکانات آموزشی و اجتماعی.

وسط این تضادها و تبعیض‌ها، دو نفر از دغدغه‌مندهای اجتماعی انجمنی رو تاسیس و ثبت کردن، تا بتونه هدفمند و متمرکز، به آموزش، توانمندسازی و توسعه این قشر از جامعه محلی شهر اصفهان بپردازه: به توانمند سازی خانواده های محروم و حاشیه نشین شهری و روستایی اصفهان.

در این شماره از رادیو افرا این دو عزیز از شهر زیبای اصفهان به مهمانی ما اومدن. زوج مهربان و خوش قلبی که با دغدغه و تلاش، با هم و در کنار هم جمعیت مهرپویان سبز اندیشه رو در شهر اصفهان راه‌اندازی کردن. جایی که قراره قصه های زیبای اون رو از زبان این 2 بزرگوار بشنویم: سرکار خانم شهرزاد ذوفن و جناب آقای لقمان نجم‌الدینی.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن