اپیزود هجدهم: روشنا؛ صدای بچه‌های نامرئی (همراه با زهرا یاوری)

بنیاد خیریه روشنای امید ایرانیان از سال ۹۲ شکل گرفت و تاکنون خدمات خود را معطوف توانمندسازی و حمایت از استقلال جوانانی کرده که در سن 18 سالگی، مراکز نگهداری یا اصطلاحاً «مراقبت موسسه‌ای» را ترک کرده‌ا‌ند.

بنیاد روشنای امید ایرانیان درصدد است با ارائه خدمات و حمایتهای تخصصی، به‌هنگام و فعالانه بتواند توانایی‌های فرزندان تحت پوشش را شناسایی و شکوفا سازد؛ آنها را در مسیر رشد و تعالی همراهی و هدایت کند؛ در ناملایمات، بحرانها و مشکلات مراقبت کند و در نهایت امکان یک زندگی مستقل، امن و سازنده را برای‌شان فراهم آورد.

بنیاد روشنای امید علاوه بر ارائه‌ی خدمات مستقیم به گروه هدف، به پشتوانه‌ی تیم تخصصی و علمی که در اختیار دارد در تلاش است ضمن مطالعه‌ و بررسی پژوهشهای روز در این حوزه و آزمون آنها در عمل، دستاوردها و تجارب خود را در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و تدوین الگوها و پروتکلهای عملیاتی در اختیار نهادهای تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار و همچنین سازمانها و موسسات همکار قرار دهد.

زهرا یاوری یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل بنیاد خیریه روشنای امید ایرانیان مهمان این شماره رادیو افرا است تا داستان شکل‌گیری این نهاد مدنی را که شعار (خانواده‌ای برای فرزندان مستقل شده از بهزیستی) را با خود دارد روایت کند.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن