درباره افرا

موسسه مدیریت حامیان نواندیش افرا یک استارت‌آپ اجتماعی است که با هدف توسعه‌ی زیرساخت‌‌‌های نیکوکاری تاسیس شده است.

ماموریت افرا

افرا تشکیل شده است تا در مجموعه اکوسیستم نیکوکاری فضایی را ایجاد کند که به توسعه کمّی و کیفی فعالیت نیکوکاری در سطح جامعه منجر شود و به تبع آن اقتصاد نیکوکاری توسعه پیدا کند. این مهم وقتی عملی می شود که اعتماد نیکوکاران به موسسه های نیکوکاری از نظر سلامت مالی بیشتر شود و اعتقاد آن ها به اثر بخشی و ظرفیت مدیریت این موسسه ها عمیق‌تر شود.

افرا به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی به ترغیب سازمان‌های نیکوکاری به پیاده کردن مدل‌های استاندارد افرا در حوزه زیرساخت مدیریت از مسیر ارائه خدمات به آن‌ها، و نیز ترویج نیکوکاری اثربخش از طریق ترویج و تبلیغ مبانی ارزیابی موسسه‌های نیکوکاری در بین نیکوکاران حقیقی و حقوقی می‌پردازد. افرا مصمم است با تداوم و توسعه این فعالیت‌ها و شناخت موسسات و جامعه نیکوکاری از استاندارد، خدمات و هدف افرا، مسیر رشد و توسعه این اکوسیستم را هموارتر کند.

چشم‌انداز افرا

افرا باید به نقطه ای برسد که بر اساس استانداردی که تعریف کرده است فعالیت های نیکوکاری و منابع این فعالیت ها، جهت حرکت اثربخش خودشان را پیدا کنند و اکوسیستم نیکوکاری برای ارزیابی و کسب اعتماد به فعالیت های نیکوکاری به افرا تکیه کند. افرا بر آن است تا یک مرجع معتبر در زمینه استاندارد اداره موسسات نیکوکاری باشد و ترویج استاندارد افرا راهگشای مسیری باشد تا اکوسیستم نیکوکاری با یکپارچگی و اثربخشی بیشتر، مشارکت اجتماعی و اقتصاد نیکوکاری را رشد و توسعه دهد.

چشم‌انداز افرا یک اکوسیستم نیکوکاری پویا و رو به توسعه است که در آن استاندارد افرا در حوزه زیرساخت مدیریت و اداره موسسات نیکوکاری، نقش کلیدی در یکپارچگی و اثربخشی بیشتر اکوسیستم و رشد مشارکت اجتماعی و اقتصاد نیکوکاری ایفا می‌کند و این استاندارد و خدمات و محصولات مبتنی بر آن نقطه اتصال اثربخش موسسات نیکوکاری و نیکوکاران هستند.

تیم افرا

تیمی از افراد متخصص که تجربه‌های ارزشمندی در جامعه‌ی نیکوکاری و مفاهیم مدیریت و استراتژی دارند، افرا را همراهی می‌کنند. هم‌چنین افرا از مشاوره‌ی نام‌های مطرحی در بخش‌های رسانه، دیزاین و تبلیغات بهره می‌برد. برای آشنایی با تیم افرا اینجا را ببینید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: