درباره افرا

موسسه مدیریت حامیان نواندیش افرا یک استارت‌آپ اجتماعی است که با هدف توسعه‌ی زیرساخت‌‌‌های نیکوکاری تاسیس شده است. افرا برآن است تا با انتقال تجربه و دانش اداره‌ی سازمان‌های بزرگ در بهبود زیرساخت‌های مدیریتی به سازمان‌های خیریه کمک کند و به نیکوکارانی که قصد کمک به این موسسات را دارند مسیری را نشان دهد که شاهد بیش‌ترین تاثیرگذاری باشند.

ماموریت افرا

فلسفه وجودی افرا توسعه فعالیت نیکوکاری در کشور است. افرا مرجعی مطمئن و معتبر برای جامعه نیکوکاران در زمینه ارزیابی و زمینه‌ساز بهبود عملکرد سازمان‌های نیکوکاری مردم نهاد است .

چشم‌انداز افرا، جامعه‌ای است که در آن موسسات نیکوکاری، پایه‌های اصلی حل مسائل اجتماعی و توسعه جامعه هستند.

بیانیه توسعه خدمات افرا

افرا برآن است تا با انتقال تجربه و دانش اداره سازمان های بزرگ، در بهبود و توسعه زیرساخت های سازمانی موسسات نیکوکاری کمک کند و به نیکوکاران مسیری را نشان دهد که موثرتر عمل کنند. زیرساخت های فناوری اطلاعات پیش نیاز زیرساخت های مدیریت سازمانی با رویکرد «مدیریت بر مبنای اطلاعات»، از اساسی ترین نیازهای این موسسات است. براین اساس، افرا کمک به ایجاد و توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات موسسات نیکوکاری را به عنوان ماموریت خود انتخاب کرده است.

خدمات افرا
  • تولید شاخص‌های علمی و تجربه شده‌ی متکی بر تجارب جهانی و بومی به موسسات نيكوكاري با هدف شناسایی نقاط قابل بهبود و ریسک‌های بالقوه در فعاليت‌هایشان و تسهیل بهبود و توسعه‌ی آن‌ها
  • آگاهی بخشی و معرفی نگاهی نو با شیوه مدیریت راهبردی و فرایند محور در موسسات نیکوکاری، با هدف افزایش کارایی و بهره‌وری آن‌ها
  • کمک به توسعه پروژه‌ها و خدمات نیکوکارانه در مقیاس گسترده‌تر از طریق فراهم آوردن بستری برای فعال‌ شدن نیروی نهفته و ظرفیت بالقوه در موسسات نيكوكاری
  • ایجاد بستری برای معرفی ابزارهای توسعه مدیریت با اتکا بر زیرساخت فناوری اطلاعات به منظور فراهم آوردن کانال ارتباطی مناسبی برای اتصال موسسات نیکوکاری به ذی‌نفعان
  • كمك به بهبود سیستم گزارش‌دهی با هدف افزایش شفافیت و پاسخ‌گویی در موسسات نیکوکاری، به منظور فراهم آوردن امکان تصميم‌سازی و تصميم‌گيری دقيق‌تر برای نیکوکاران.
  • ایجاد بستری برای انتقال تجارب موفق بومی و بین‌المللی در فعالیت‌های نیکوکارانه با هدف اشتراک تجارب و انتقال درس‌آموخته‌ها.
تیم افرا

تیمی از افراد متخصص که تجربه‌های ارزشمندی در جامعه‌ی نیکوکاری و مفاهیم مدیریت و استراتژی دارند، افرا را همراهی می‌کنند. هم‌چنین افرا از مشاوره‌ی نام‌های مطرحی در بخش‌های رسانه، دیزاین و تبلیغات بهره می‌برد. برای آشنایی با تیم افرا اینجا را ببینید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: