کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا در آذر 1402

دومین کارگاه برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی در اداره موسسه‌های نیکوکاری از سلسله کارگاه‌های افرا در پاییز 1402، روز چهارشنبه 15 آذر با تدریس فرید فولادی و با همراهی آیدین ضیاپور برگزار شد. این کارگاه سه ساعته بر اساس بُعد پنجم استاندارد افرا یعنی بُعد برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی به صورت آنلاین در فضای گوگل‌میت برگزار گردید.

کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا
کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا

در کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی آذر 1402، نمایندگانی از سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسه‌های خیریه و نیکوکاری زیر حضور داشتند:

آوای همیاری شرق، موسسه مردم‌نهاد پناه مهر بوعلی، انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک، موسسه خیریه همیاران توسعه دانش (بنیاد دانش)، موسسه رهپویان سلامت چغادک، خیریه دانشجویی مردمی التیام، موسسه خیریه کودکان فرشته‌اند، انجمن یاران دانش و مهر، انجمن حمایت از حقوق کودکان، موسسه حقوق شهروندی آوای مهر سامان، بنیاد خیریه امام علی رباط کریم، انجمن حقوق شهروندی ندای رسای عدالت، موسسه سالمندان پدر، بنیاد مردم نهاد مهر راستین وطن، موسسه سایه‌بان امید مهرآفرین، مجمع خیرین استان گلستان، موسسه کارآفرینی خلاق هیوا.

کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا

مدرس این کارگاه آقای فرید فولادی بود. فرید فولادی متولد ۱۳۵۱ در کردستان، دانش‌آموخته‌ی مهندسی کامپیوتر دانشکده‌ی‌ فنی دانشگاه تهران و رئیس هیئت‌مدیره شرکت همکاران سیستم است. او در تلاش است تا تجربیات و تخصص خود را در خصوص برنامه‌ریزی استراتژیک، اجرا و ارزیابی؛ از طریق موسسه افرا در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار داده و گامی در جهت رشد و توسعه موسسات بردارد.

کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا
کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا

در دومین کارگاه برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی در اداره مطلوب موسسات نیکوکاری در آذر 1402، در خصوص سرفصل‌های زیر آموزش و بحث و تبادل نظر صورت گرفت:

  • نظام و سطوح برنامه‌ریزی در موسسات نیکوکاری
  • شناسایی، تحلیل و مدیریت ریسک در موسسات نیکوکاری
  • موانع اجرای موثر برنامه‌ها
  • شاخص‌های کلیدی عملکرد و نقش آن در گزارش‌دهی، کنترل و مدیریت برنامه‌ها و پروژه‌ها
کارگاه آنلاین برنامه‌ریزی، اجرا، ارزیابی افرا

کارگاه‌های آموزشی افرا منطبق با استاندارد افرا طراحی شده‌اند. مدیران و نمایندگان موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد با شرکت در کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل سال، با استاندارد افرا و مفاهیم مرتبط با ابعاد هفت‌گانه استاندارد افرا منطبق با دانش روز آشنا شده و برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های خود توانمند می‌شوند.

ثبت نام رایگان کارگاه‌های آموزشی در موسسه افرا ادامه دارد. شما عزیزان علاقمند می‌توانید از طریق لینک زیر کارگاه‌های آموزشی افرا را ببینید و در آن‌ها ثبت‌نام کنید:

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن