اولین نشست انتقال تجربه افرا با موضوع «بودجه‌بندی موسسه‌های نیکوکاری» برگزار شد

نخستین نشست انتقال تجربه افرا با موضوع «بودجه‌بندی موسسه‌های نیکوکاری از نگاه موسسه مهر و ماه» در روز یکشنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ برگزار شد. این نشست با هدف ارائه تجربه موفق موسسه‌مهر و ماه در زمینه بودجه‌بندی با حضور بیش از ۵۰ نفر به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد.

نشست انتقال تجربه افرا با موضوع «بودجه‌بندی موسسه‌های نیکوکاری»

در این نشست ابتدا خانم الهه غریبی به ترسیم مسیر و اهمیت فرایند بودجه‌بندی در موسسه‌های نیکوکاری پرداخت. پس از آن خانم افخم صباغ نوین، عضو هیئت‌امنا موسسه مهر و ماه با ارائه نمونه‌هایی موردی از فرایند‌های بودجه‌بندی در این موسسه، تجربیات، چالش‌ها و درس‌آموزه‌های موسسه‌مهر و ماه را با دیگر موسسات به اشتراک گذاشتند. این جلسه با ارائه پرسش‌و‌پاسخ‌ها و تجربه‌های سایر موسسه‌های حاضر در جلسه همراه بود.
در این نشست سایر مدیران و اعضای موسسه‌های نیکوکاری به بیان پرسش‌ها و تجربه‌های خود در زمینه بودجه‌بندی و چالش‌هایی که با آن روبرو بودند پرداختند.

نشست انتقال تجربه افرا با موضوع «بودجه‌بندی موسسه‌های نیکوکاری»

نشست انتقال تجربه افرا: فرصتی برای تبادل تجربه‌های موفق


نشست‌های انتقال تجربه افرا با هدف ارائه یک مطالعه موردی موفق از سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار می‌شوند. در این نشست‌ها یکی از اعضای موسسه‌های نیکوکاری به بیان دانش و تجربه سازمان خود در یک موضوع خاص می‌پردازد.
شرکت در نشست‌های انتقال تجربه به‌صورت ترکیب حضوری و آنلاین صورت می‌پذیرد. موسسه‌هایی که اقدام به ارزیابی دیجیتال کرد‌ه‌ و توانسته‌باشند گواهینامه افرا را دریافت کنند، امکان شرکت در این نشست را به صورت حضوری دارند.
موسسه مهر و ماه یکی از موسساتی است که موفق به کسب گواهینامه و استاندارد افرا شده است.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن