کارگاه فناوری در اسفند 1402 برگزار شد

کارگاه نقش فناوری در اداره موسسه‌های نیکوکاری در اسفند 1402 توسط موسسه افرا برگزار شد. این کارگاه سه ساعته در روز سه‌شنبه 8 اسفند ماه با تدریس نسترن معشوری و حمید کاظم‌زاده به صورت آنلاین بر بستر گوگل‌میت برگزار شد. در کارگاه فناوری به آموزش سرفصل‌های مختلف مرتبط با بُعد هفتم استاندارد افرا یعنی بُعد فناوری پرداخته شد.

کارگاه فناوری در اسفند 1402
کارگاه فناوری در اسفند 1402

در کارگاه آنلاین فناوری نمایندگانی از سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسه‌های خیریه و نیکوکاری مختلف حضور داشتند؛ از جمله:

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک)، بنیاد مردم نهاد مهر راستین وطن، انجمن حقوق شهروندی ندای رسای عدالت، مرکز نیکوکاری بریم مدرسه، جمعیت خیریه قلب‌های سبز، موسسه خیریه امین آراسته، انجمن حمایت از توانخواهان جسمی ذهنی فردا اصفهان، موسسه حقوق شهروندی آوای مهر سامان، موسسه خیریه دوست اتیسم، موسسه سالمندان پدر، موسسه کارآفرینی خلاق هیوا، موسسه غیر دولتی حمایت از کودکان بی‌پناه کمک، موسسه پیشگیری از اعتیاد همدل شفق طبرستان، موسسه قرآن و عترت طاها و مرکز نیکوکاری بریم مدرسه.

کارگاه فناوری در اسفند 1402
کارگاه فناوری در اسفند 1402

تدریس این کارگاه‌ها بر عهده‌ی نسترن معشوری و حمید کاظم‌زاده بود. نسترن معشوری فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و ارشد MBA است که از تجربه ی هفده ساله ی خود در حوزه فناوری اطلاعات و مدیریت فرایندهای سازمانی برای انتقال تجربه کسب شده به منظور بهبود فرایندهای کاری سازمان های مردم نهاد استفاده می کند. حمید کاظم‌زاده فارغ التحصیل رشته ریاضی کاربردی است و حدود هفده سال تجربه کار در حوزه فناوری اطلاعات دارد.

کارگاه فناوری در اسفند 1402
کارگاه فناوری در اسفند 1402

در کارگاه نقش فناوری در اداره موسسه‌های نیکوکاری، در خصوص سرفصل‌های زیر آموزش و بحث و تبادل نظر صورت گرفت:

  • نقش و جایگاه فناوری در موسسه‌های نیکوکاری
  • آشنایی با زیرساخت‌های فناوری در مدیریت بهینه موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم نهاد
  • آشنایی با نقش فناوری در تسهیل امنیت اطلاعات و مدیریت اطلاعات در موسسه‌های نیکوکاری
  • آشنایی با ابزارهای فناورانه در کنترل مدارک و مستندات و تعامل با ذی‌نفعان
کارگاه فناوری در اسفند 1402
کارگاه فناوری در اسفند 1402

کارگاه‌های آموزشی افرا منطبق با استاندارد افرا طراحی شده‌اند. مدیران و نمایندگان موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد با شرکت در کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل سال، با استاندارد افرا و مفاهیم مرتبط با ابعاد هفتگانه استاندارد افرا منطبق با دانش روز آشنا شده و برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های خود توانمند می‌شوند.

ثبت نام رایگان کارگاه‌های آموزشی در موسسه افرا ادامه دارد. شما عزیزان علاقمند می‌توانید از طریق لینک زیر کارگاه‌های آموزشی افرا را ببینید و در آن‌ها ثبت‌نام کنید:

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن