کارگاه زمستانی سرمایه انسانی در دی 1402

کارگاه نقش سرمایه انسانی در اداره موسسه‌های نیکوکاری از مجموعه کارگاه‌های آموزش استاندارد افرا در زمستان 1402، روز شنبه 30 دی با تدریس کتایون محمودی برگزار شد. این کارگاه آنلاین 3 ساعته، از ساعت 15 تا 18 در بستر گوگل‌میت برگزار و در آن به آموزش بُعد دوم استاندارد افرا یعنی بُعد سرمایه انسانی پرداخته شد.

در کارگاه سرمایه انسانی در آذر 1402، نمایندگانی از سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسه‌های خیریه و نیکوکاری زیر حضور داشتند:

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک)، انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک، جمعیت مهرپویان سبز اندیشه اصفهان، موسسه غیر دولتی حمایت از کودکان بی‌پناه کمک، موسسه کارآفرینی خلاق هیوا، تشکل مردم نهاد جوانان آوای همیار شرق، موسسه خیریه دوست اتیسم، موسسه خیریه امین آراسته، موسسه مطالعات و تحقیقات زنان، انجمن حقوق شهروندی ندای رسای عدالت، انجمن حمایت از توانخواهان جسمی ذهنی فردا، انجمن حمایت از حقوق کودکان، موسسه حقوق شهروندی آوای مهر سامان، جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان، بنیاد مردم نهاد مهر راستین وطن، موسسه حمایت از بیماران چشمی آرپی، جمعیت خیریه قلب‌های سبز.

تدریس این کارگاه بر عهده کتایون محمودی بود. کتایون محمودی با دوازده سال سابقه فعالیت در حوزه مدیریت سازمان‌های مردم نهاد، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته پژوهشگری علوم اجتماعی است. او که عضو هیأت امنای انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی است، از سال ۱۳۹۵ کارگروه منابع انسانی این سازمان مردم نهاد را مدیریت کرده و از سال ۱۳۹۸ به عنوان عضو هیات مدیره و عضو گروه برنامه‌ریزی استراتژیک در این انجمن فعالیت داشته است.

در کارگاه نقش سرمایه انسانی در اداره مطلوب موسسات نیکوکاری در پاییز 1402، در خصوص سرفصل‌های زیر آموزش و بحث و تبادل نظر صورت گرفت:

  • اجزای بُعد سرمایه انسانی در استاندارد افرا
  • جذب و استخدام و جامعه‌پذیری
  • ضرورت ارزیابی عملکرد و آشنایی با اجزای آن
  • نگهداشت سرمایه انسانی
  • توسعه سرمایه انسانی
  • برنامه‌ریزی برای منابع انسانی در سازمان‌های نیکوکاری

کارگاه‌های آموزشی افرا منطبق با استاندارد افرا طراحی شده است. مدیران و نمایندگان موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد با شرکت در کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل سال، با استاندارد افرا و مفاهیم مرتبط با ابعاد هفتگانه استاندارد افرا منطبق با دانش روز آشنا شده و برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های خود توانمند می‌شوند.

ثبت نام رایگان کارگاه‌های آموزشی در موسسه افرا ادامه دارد. شما عزیزان علاقمند می‌توانید از طریق لینک زیر کارگاه‌های آموزشی افرا را ببینید و ثبت‌نام کنید:

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن