کارگاه حضوری سرمایه انسانی در موسسه افرا برگزار شد

کارگاه نفش سرمایه انسانی در اداره موسسه‌های نیکوکاری از سلسله کارگاه‌های افرا در پاییز 1402، روز چهارشنبه 1 آذر با تدریس کتایون محمودی و محمدرضا پیرساجد برگزار شد. این کارگاه سه ساعته بر اساس بُعد دوم استاندارد افرا یعنی بُعد سرمایه انسانی به صورت حضوری در محل موسسه افرا برگزار گردید.

کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402
کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402

در کارگاه حضوری سرمایه انسانی در آذر 1402، نمایندگانی از سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسه‌های خیریه و نیکوکاری زیر حضور داشتند: انجمن حمایت از حقوق کودکان، موسسه خیریه کودکان فرشته‌اند، موسسه سالمندان پدر، بنیاد همدلان اینده نگر ایران (هاسب)، بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س).

کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402
کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402

تدریس این کارگاه بر عهده کتایون محمودی و محمدرضا پیرساجد بود. کتایون محمودی، با دوازده سال سابقه فعالیت در حوزه مدیریت سازمان‌های مردم نهاد، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته پژوهشگری علوم اجتماعی است. او که عضو هیأت امنای انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی است، از سال ۱۳۹۵ کارگروه منابع انسانی این سازمان مردم نهاد را مدیریت کرده و از سال ۱۳۹۸ به عنوان عضو هیات مدیره و عضو گروه برنامه‌ریزی استراتژیک در این انجمن فعالیت داشته است. محمدرضا پیرساجد بیش از ۹ سال تجربه در زمینه‌ی منابع انسانی در مجموعه‌های داخلی و چندملیتی دارد و در این مدت بیشتر تمرکز او بر حوزه‌های جذب و استخدام، مدیریت عملکرد، آموزش و توسعه بوده است. او دانش‌آموخته کارشناسی ارشد MBA در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی است.

کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402
کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402

در کارگاه نقش سرمایه انسانی در اداره مطلوب موسسات نیکوکاری در پاییز 1402، در خصوص سرفصل‌های زیر آموزش و بحث و تبادل نظر صورت گرفت:

  • اجزای بعد سرمایه انسانی استاندارد در استاندارد افرا
  • جذب و استخدام و جامعه‌پذیری
  • ضرورت ارزیابی عملکرد و آشنایی با اجزای آن
  • نگهداشت سرمایه انسانی
  • توسعه
  • برنامه‌ریزی برای منابع انسانی در سازمان‌های نیکوکاری
کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402
کارگاه حضوری سرمایه انسانی پاییز 1402

کارگاه‌های آموزشی افرا منطبق با استاندارد افرا طراحی شده است. مدیران و نمایندگان موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد با شرکت در کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل سال، با استاندارد افرا و مفاهیم مرتبط با ابعاد هفتگانه استاندارد افرا منطبق با دانش روز آشنا شده و برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های خود توانمند می‌شوند.

ثبت نام رایگان کارگاه‌های آموزشی در موسسه افرا ادامه دارد. شما عزیزان علاقمند می‌توانید از طریق لینک زیر کارگاه‌های آموزشی افرا را ببینید و ثبت‌نام کنید:

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن