مدیرعامل جدید افرا برآمده از تیم افرا انتخاب و معرفی شد

با تصمیم و رای هیات مدیره افرا و در جلسه‌ای با حضور همه اعضا تیم افرا، محمدرضا پیرساجد به عنوان مدیر عامل جدید موسسه مدیریت حامیان نواندیش افرا انتخاب شد. او که پیش از این نیز به مدت یک سال مدیریت اجرایی موسسه افرا را بر عهده داشته است، دارای مدرک کارشناسی ارشد MBA در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی است.

در نشست تیم افرا با اعضای هیات مدیره که دوشنبه 8 آذرماه برگزار شد، محمدرضا پیرساجد به عنوان مدیر عامل جدید موسسه معرفی شد.

محمود نظاری، فیروزه صابر و آراسب احمدیان اعضای هیات مدیره افرا با تقدیر از الهه غریبی مدیر عامل پیشین موسسه که دانش و مهارت خود را در راستای پیشروی این نهاد برای رسیدن به اهدافش به کار گرفت، هرکدام با اشاره به تلاش تیم افرا و چالش‌های پیش‌رو برای تحقق ماموریت موسسه، به منظور توسعه ظرفیت مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات نیکوکاری، ابراز امیدواری کردند مدیر عامل جدید بتواند در کنار تیم با نگاهی عمیق و نوآور فعالیت‌های افرا را توسعه دهد.

فعالیت در حوزه بهبود زیرساخت‌های مدیریتی و فناوری، پیچیده و دارای سختی‌های خاص به خود است که نیاز به دغدغه، تخصص و تعهد دارد؛ خصوصیاتی که از نگاه هیات مدیره و کارشناسان افرا در طول فعالیت محمدرضا پیرساجد به عنوان مدیر اجرایی بارز بوده و حالا در سطح دیگری ادامه پیدا خواهد کرد.

در این نشست سعید مدنی مشاور موسسه افرا هم حضور داشت. دکتر مدنی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در دوران همه‌گیری کرونا چالش‌های بزرگی را پشت سر گذاشتند، با اشاره به اهمیت نوآوری تاکید کردند تنها سازمان‌هایی که توانستند شرایط جدید را بپذیرند و نوآوری داشته باشند، رشد را تجربه کردند.

افرا به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی نوآور فعال در حوزه اجتماعی، تلاش خواهد کرد با رویکردی یکپارچه و یادگیرنده از چالش‌ها استقبال کند و با یادگیری از فعالان اجتماعی و افرادی که کار داوطلبانه انجام می‌دهند، متفاوت قدم بردارد.

پیرساجد در سمت جدید امیدوار است با کنار هم قرار گرفتن هیات مدیره، مدیر عامل، مشاوران و تیم افرا (کارشناسان و داوطلبان)، و البته همراهی و مشارکت فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات نیکوکاری، افرا بتواند با هم‌آهنگی و همدلی بیشتر، حرفه‌ای‌تر از قبل برای توسعه زیرساخت نیکوکاری در کشور و اکوسیستمی پویا، پیشرو و توانمند، فعالیت کند.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن