شماره 24: لذت مهرورزی در احبا؛ طیبه دهباشی‌زاده

انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا (احبا)، اولین موسسه غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیرسیاسی است که درسال ۱۳۸۰، باموضوع «بهداشت و سلامت» و با هدف حمایت از افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنیا و خانواده های آنان تاسیس شده است.

انجمن احبا یک مرکز مردم نهاد محسوب می‌شود که مستقل و غیردولتی به صورت رایگان در خدمت مددجویان است. با توجه به نیازهای حمایتی بیماران اعصاب و روان با تصویب اساسنامه و انتخاب هیئت مدیره از سال ۱۳۸۰ با مجوز رسمی وزارت کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. رسالت انجمن احبا بر پایه معرفی بیماری اسکیزوفرنیا و ارتقاء سطح آگاهی جامعه نسبت به آن، کمک به انگزدایی و بالا بردن کیفیت زندگی مبتلایان و خانواده‌های آنها، کاهش فشار روانی، اجتماعی و اقتصادی بر خانواده و حمایت‌یابی قرار داده شده است.

در این اپیزود به سراغ خانم طیبه دهباشی‌زاده رفتیم تا قصه شکل‌گیری این نهاد اجتماعی را از زبان ایشان بشنویم.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن