کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402 برگزار شد

کارگاه آموزشی نقش ارتباطات در اداره موسسه‌های نیکوکاری، در روز شنبه 22 مهر 1402 توسط سید ناصر نوربخش یکی از مدرس‌های افرا و با حضور فعالان موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد. این کارگاه سه ساعته، بر اساس سومین بُعد استاندارد افرا یعنی ارتباطات به صورت آنلاین برگزار گردید.

کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402
کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402

در کارگاه آموزشی ارتباطات شرکت‌کنندگانی از موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد زیر حضور داشتند: انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی (احیا)، موسسه رهپویان سلامت چغادک، خیریه دانشجویی مردمی التیام، موسسه آوای همیاری شرق، موسسه مردم‌نهاد پناه مهر بوعلی و بنیاد غیرانتفاعی گردشگری پایدار.

کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402
کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402

تدریس این کارگاه بر عهده سید ناصر نوربخش بود. سید ناصر نوربخش مدرس دوره‌های تسهیلگری در جوامع محلی، مستندسازی و ارتباطات برای سازمان‌های مردم نهاد است. نوربخش که دانش‌آموخته جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد است، پانزده سال تجربه فعالیت در سازمان‌های مردم نهاد دارد. دبیری جایزه دوسالانه دکتر معین در حوزه مستندسازی تجارب سازمان‌های جامعه مدنی، از جمله تجارب برجسته او در این حوزه است. وی در حال حاضر مدیرعامل بنیاد توسعه فرهنگی و توانمندسازی سپهر قائن و هم‌چنین عضو هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان است.

کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402
کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402

در کارگاه نقش ارتباطات در اداره موسسه‌های نیکوکاری، سرفصل‌های زیر آموزش داده شدند:

  • ارتباطات در سازمان‌های مردم‌نهاد
  • ابزارهای ارتباطی رایج در سازمان‌های مردم‌نهاد
  • سازوکار بازخورددهی به جامعه
  • گزارش‌دهی، پاسخ‌گویی و شفافیت مالی در سازمان‌های مردم‌نهاد
  • وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی در سازمان‌های مردم‌نهاد
کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402
کارگاه ارتباطات در فصل پاییز 1402

کارگاه‌های آموزشی افرا منطبق با استاندارد افرا طراحی شده است. مدیران و نمایندگان موسسه‌های نیکوکاری، خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد با شرکت در کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل سال، با استاندارد افرا و مفاهیم مرتبط با ابعاد هفتگانه استاندارد افرا منطبق با دانش روز آشنا شده و برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های خود توانمند می‌شوند.

ثبت نام رایگان کارگاه‌های آموزشی در موسسه افرا ادامه دارد. شما عزیزان علاقمند می‌توانید از طریق لینک زیر کارگاه‌های آموزشی افرا را ببینید و ثبت‌نام کنید:

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن