عرضه‌ی راهکار نرم‌افزاری ویژه‌ی موسسات نیکوکاری با همکاری موسسه حامیان نواندیش افرا

مدیران شرکت‌های تجاری پیشرو نگاهی فراتر از مرزهای کسب‌وکار خود دارند و خود را در برابر توسعه و پایداری جامعه مسئول می‌دانند.
افرا با همکاری چهار شرکت نرم‌افزاری همکاران سیستم، سپیدارسیستم آسیا، توسعه زیر ساخت‌های فناورانه ابرآمد و سرونو(SarvCRM) که هریک در طول فعالیت خود به مسئولیت‌های اجتماعی پرداخته‌اند؛ راهکار ویژه‌ی موسسات نیکوکاری ارائه می‌کند.
موسسه حامیان نواندیش افرا که با هدف توسعه زیرساخت موسسات نیکوکاری شکل گرفته است، با توجه به انگیزه مدیران این شرکت‌ها برای انجام مسئولیت اجتماعی و به پشتوانه‌ی ظرفیت آن‌ها در زمینه‌ی فناوری اطلاعات، راهکار خاص موسسات نیکوکاری به نام «واره» را در اختیار این موسسات قرار می‌دهد.
شرکت‌های همکاران سیستم، سپدارسیستم آسیا، توسعه زیر ساخت‌های فناورانه ابرآمد و سرو نو نیز با اتکا به ظرفیت‌های افرا، این موسسه را به عنوان مشاور خود در شیوه‌ی عرضه‌ی محصولات خود به موسسات نیکوکاری انتخاب کرده‌اند.
افرا با قدردانی از این شرکت‌ها برای نگاه ویژه به مسئولیت اجتماعی، امیدوار است دامنه‌ی همکاری استراتژیک با شرکت‌های تجاری که مسیر توسعه پایدار را هموار می‌کند، گسترش بیش‌تری پیدا کند.

فرید فولادی مدیرعامل همکاران سیستم درباره این همکاری می‌گوید: «پیش از این‌، ما موسساتی که درخواست سیستم داشتند را با پروتکل‌های خاص خودمان اعتبارسنجی می‌کردیم. خوش‌حالیم که با کمک موسسه افرا می‌توانیم با اطمینان بیش‌تری به موسسات خدمات داوطلبانه ارائه کنیم.» او با اشاره به فعالیت‌هایی که همکاران سیستم در زمینه‌ی مسئولیت اجتماعی انجام داده است گفت:«امیدوارم مسئولیت اجتماعی شرکتی از مدل صرفا کمک‌های مادی به موسسات نیکوکاری خارج شود و شرکت‌ها نقش واقعی خود را در این زمینه پیدا کنند.» او تاکید کرد: «ما باور داریم که توانمندسازی موسسات نیکوکاری کاری اثربخش‌ و ماندگار است و در این زمینه با علاقه و تمرکز کار خواهیم کرد.»

علی الیاسی مدیرعامل شرکت ابرآمد در مورد انگیزه این شرکت از همکاری با افرا گفت: «ابرآمد دو هدف مشخص را در این همکاری دنبال می‌کند، اول پرداختن به مسئولیت‌های اجتماعی و احساس تعهدی که به جامعه دارد و دوم ایجاد تصویری مناسب از برند ابرآمد در جامعه مخاطب .» الیاسی با بیان اینکه ابرآمد تلاش می‌کند تا ظرفیت مناسبی را به این کار اختصاص دهد، افزود: « در کنار اختصاص ظرفیت، به دنبال ایجاد امکاناتی هستیم که از حداقل منابع افرا و موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد برای توسعه زیرساخت استفاده شود؛ این موضوع منجر به ارائه پایدارتر و قابل توسعه‌تر خدمات ابرآمد می‌شود و هزینه‌های سرمایه‌گذاری را برای موسسات به شدت پایین می‌آورد. وی همچنین در مورد عمق استفاده از خدمت ارائه شده نیز تاکید کرد: متناسب با پیشرفت کار می‌خواهیم در یکی دو خدمت اصلی شرکت مثل دسکتاپ ابری، با شناسایی نیازهای اختصاصی موسسات، تنوع سرویس ایجاد کنیم. بنابراین ابرآمد بر دو حوزه مشخص فعالیت دارد؛ اول افزایش در تعداد موسسات نیکوکاری که از سرویس ابرآمد استفاده می‌کنند و دوم عمق استفاده این موسسات از سبد خدمات. به گفته او، از نگاه ابرآمد حضور افرا برای شناسایی موسسات نیکوکاری و اطمینان بخشی از استفاده موسسات واجد شرایط از این خدمات، اهمیت بالایی دارد. » مدیرعامل شرکت ابرآمد در پایان ابراز امیدواری کرد که ابرآمد با ارائه سرویس‌های با کیفیت به موسسات نیکوکاری به دنبال ایجاد داستان موفقیت و الگو برای سایر موسسات برای استفاده از این خدمات است.

حمیدرضا رنجبری مدیرعامل شرکت سپیدارسیستم در مورد این همکاری گفت: «این توافق یک کار ارزشمند است ولی زمانی می تواند به نقطه اوج خود برسد که به خوبی برای جامعه مخاطبان آن ارائه شود. شرکت سپیدار از بدو تاسیس با موسسات نیکوکاری ارتباط داشته و حدود 250 موسسه از محصولات شرکت استفاده کرده‌اند. این عدد در مقیاس جامعه مخاطبان رقم خوبی است، اما برآوردی نداریم که چه میزان از این موسسات احساس کرده‌اند که محصول سپیدار ارزشی را در موسسه آنها ایجاد کرده است. عمده دلیل آن از این موضوع نشات می‌گیرد که در طول سال‌های گذشته صرفا این موضوع مطرح شده که ارائه محصول شرکت ما به صورت داوطلبانه است، اما نکته مهمتر از آن، این است که با بهره‌مندی کامل موسسات از این محصول، آنها می‌تواند فرآیند اجرای امورات داخلی موسسه شان را تقویت کنند، یکپارچگی سازمانی ایجاد کنند و ضمن مدیریت خوب مراودات مالی خود، با خیال راحت خدمات شان را به جامعه و گروه هدف با کمتر شدن دغدغه داخلی شان عرضه کنند. او افزود: «در قالب این مشارکت تلاشمان این است که خدمتی به موسسات نیکوکاری ارائه شود تا ضمن ایجاد ارزش افزوده برای فعالیت موسسات، آنها بتوانند خدمات بهتری را به گروه هدف‌شان ارائه کنند؛ بنابراین رسالت ما در قالب این کار و مشارکت جمعی، انتقال این ارزش است. خدمات ما یک ابزار است، ولی باید این مفهوم به خوبی منتقل شود تا کار ارزشمند صورت گیرد. مدیرعامل شرکت سپیدار در مورد نوع خدمات این شرکت در قالب مسئولیت اجتماعی، توضیح داد: ما با مشارکت سه شرکت دیگر با همراهی موسسه افرا، خدمت کامل‌تر و جامع‌تری را به موسسات نیکوکاری ارائه خواهیم کرد. طبیعتا ارائه خدمت به یک آموزش و فرمت اجرایی نیاز دارد؛ کاری که در دستور کار قرار گرفت این است که بسته محصولی از طرف سپیدار عرضه شود و مرحله آموزشی آن توسط نمایندگان منتخب سپیدار صورت گیرد. رنجبری درمورد انتخاب موسسه افرا نیز گفت: برای مسئولیت اجتماعی شرکتی به دنبال موسسه‌ای بودیم که بتواند فرآیند انجام این کار را برای ما تسهیل کنند. ما احساس کردیم که به واسطه نوع ارتباطی که افرا با شرکت‌های حاضر در این توافق دارد، می‌تواند اتفاق بزرگی را رقم زند و آن هم ایجاد بنیه قوی‌تر برای موسساتی است که مخاطب افرا قرار می‌گیرند. امیدواریم افرا در میان تعداد قابل توجه موسسات نیکوکاری در کشور، موسساتی که برای ارائه محصول مناسب‌تر هستند را به طور دقیق‌تر برای ما شناسایی کند تا ما بتوانیم ظرفیت لازم برای ارائه خدمت را فراهم کنیم. معرفی دقیق، سریع و به موقع موسسات از سوی افرا و ارائه خدمت به موقع از سوی شرکت‌ها، می‌تواند تاثیرگذاری کار جمعی را تقویت کند.»

فرهاد بابازاده مدیرعامل شرکت سرونو در مورد این همکاری گفت: «هدف ما از توافق با موسسه افرا، کمک به این موسسه برای ارائه یک پکیج نرم‌افزاری به موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد است. موسسه افرا پکیجی به موسسات نیکوکاری ارائه می کند که شامل نرم افزار CRM، نرم افزار مالی و … است تا آنها بتوانند فعالیت‌هایشان را با بهره‌وری بیشتری انجام دهند. SarvCRM به عنوان یک نرم افزار CRM ابری در این پکیج قرار داده شده است و امید ما این است که این پکیج زمینه‌ای را فراهم کند تا بدون نیاز به نیروی انسانی وسیع، موسسات بخش قابل توجهی از نیازهایشان را پاسخ دهند. بابازاده در مورد ظرفیت شرکت سرونو برای ارائه خدمات به موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز، گفت: نرم‌افزار سرو نو یک نرم‌افزار ابری (Cloud-Based) است، و ما محدودیت نرم‌افزاری به لحاظ تعداد کسانی که می خواهند از آن استفاده کنند، نداریم؛ و زیرساخت مناسب برای استفاده کاربران موسسات نیکوکاری از طریق موسسه افرا تهیه خواهد شد. ما در قالب یک فعالیت داوطلبانه و مسئولیت اجتماعی که داریم، تکنولوژی نرم افزار CRM را از مسیر افرا در اختیار موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم نهاد قرار می‌دهیم. بابازاده در مورد انتخاب موسسه افرا برای توسعه مسئولیت اجتماعی شرکت سرو نو، اظهار کرد: سابقه اعضای هیات مدیره افرا در این انتخاب موثر بوده و برمبنای اعتمادی که وجود داشت، این توافق صورت گرفت. مدیرعامل سرونو، همچنین ابراز امیدواری کرد هم‌افزایی که قرار است از طریق این توافق، بین شرکت‌ها ایجاد شود، به‌حدی باشد که به‌ازای هر یک واحد توان شرکت‌ها، بتوان چند برابر بهره به موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد رساند که با توجه به توان مدیران موسسه افرا این امر قطعا میسر خواهد شد. وی همچنین تاکید کرد که به خاطر اینکه نرم‌افزار CRM بر بستر ابر عرضه می‌شود؛ لزومی ندارد که برای هر متقاضی به‌شکل انفرادی فرآیند نصب نرم افزار انجام شود، بلکه با یک بار نصب آن در بستر ابر، همه متقاضیان می‌توانند از خدمات استفاده کنند.

برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در مورد راهکار نرم‌افزاری «واره» روی این لینک کلیک کنید.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن