بازتعریف مسوولیت اجتماعی شرکتی در دوران پاندمی

همه‌­گیری ویروس کرونا جهان را به شگفتی واداشت، مثل آتش همه جا را گرفت و برای افراد و موسسات چیزی به جز بیماری مرگبار و مصائب اقتصادی همراه نداشت. پیامدهای شیوع این بیماری منجر به اختلال گسترده در شرایط اقتصادی-اجتماعی، توقف زنجیره تامین، اختلال در تجارت جهانی و دسترسی کسب‌وکارها به منابع مالی شد و سایر فعالیت­‌های «طبیعی» را از کار انداخت. به گزارش فوربس (Forbes)، به لطف این شرایط، امروزه ما شاهد افزایش تعداد کسب‌وکارها و شرکت­‌های بزرگ هستیم که به عنوان بخشی از مسوولیت‌­های اجتماعی خود از کسب‌وکارهای کوچک حمایت می­‌کنند. این جنبش برای تغییر شرایط ضروری است. از طرف دیگر، مسوولیت اجتماعی شرکتی تصویرش در زمینه اقدامات خیرخواهانه را از نو می‌­سازد.

مسوولیت اجتماعی شرکتی (Corporate Social Responsibility) یا CSR اصلا موضوع جدیدی نیست و معمولا در شرایطی ساده‌­تر از پاندمی جهانی، مثلا حمایت شرکت از محیط زیست از طریق کم کردن آزادسازی کربن یا اختصاص دادن درصدی از فروش به خیریه، به کار می‌­رود. به طور خلاصه، مسوولیت اجتماعی شرکتی یعنی شرکت موظف است کار «خیر» انجام دهد و به مردم نشان دهد که شرکت «خیری» است و ارزش‌­های «خیرخواهانه» دارد. سودمند بودن این اقدامات در تحقیقات ثابت شده است. در واقع غایت و رشد برند به مسوولیت اجتماعی شرکتی بستگی دارد.

حالا که تعریف مسوولیت اجتماعی شرکتی را مشخص کردیم، دلیل افزایش شرکت‌­های حامی در دوران پاندمی مبرهن شد. نه تنها تعداد کسب‌وکارهای کوچک که به کمک نیاز دارند بالاست،بلکه شرکت­‌های بزرگ (مثل آمازون، مایکروسافت و تسلا) که در دوران پاندمی (یا در نتیجه آن) از رونق افتاده بودند، فرصت مناسبی یافتند تا کش و قوسی به بازوهای خیر خود دهند و به دنیا نشان دهند که می­‌خواهند به کسب‌وکارهای درمانده کمک کنند.

خب، شرکت­‌های بزرگ برای کمک به کسب‌وکارهای کوچک چه می­‌کنند؟ گسترش مسوولیت اجتماعی در کنار چالش‌­های ناشی از همه­‌گیری ویروس کرونا باعث شد نوع جدیدی از مسوولیت اجتماعی شرکتی شکل بگیرد. این مسوولیت که با نام اقتصاد زنجیره تامین به عنوان خدمت شناخته می‌­شود، فرصت کمک به کسب‌وکارهای کوچک از طریق فاکتور مالی را در اختیار موسسات و سایر شرکت­‌های بزرگ قرار می‌­دهد. با اینکه کسب‌وکارها باید وام را پس دهند، اما اگر از پلتفرم‌­های درست اقدام کنند، سود وام بسیار کمتر از بانک خواهد بود، لازم نیست نگران قسط‌­های عقب مانده و موانع اداری باشند و قوانین استاندارد وام دادن در اکثر موسسات مالی قدیمی شامل حالشان نمی‌­شود.

از طرف دیگر، مسوولیت اجتماعی شرکتی تصویرش در زمینه اقدامات خیرخواهانه را از نو می‌­سازد. در دوران رکود اقتصادی ناشی از کرونا، نرخ کمک به موسسات خیریه، به رغم افزایش نیاز مردم، کاهش داشت. شرکت­‌هایی که مشکلات سال 2020 را پشت سر گذاشتند، در سال 2021 باید روی برنامه عوامل زیست ­محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکت تمرکز کنند. شرکت‌­ها می­‌توانند اهداف خیرخواهانه در پیش بگیرند.

اخیرا، شرکت Glow در طرحی برای تامین غذا، به کودکان مقطع ابتدایی لیبی غذای سالم اهدا کرده است. این پروژه، در حمایت از منطقه­‌ای که با بحران گرسنگی دست و پنجه نرم می‌­کند، یکی از پروژه‌­هایی است که مستقیما توسط کسب‌وکار­های اخلاق­‌محور حمایت می­‌شود. شرایط جدید جهان، این فرصت را در اختیار موسسات و شرکت­‌ها قرار می‌­دهند تا در جوامع تغییر جدی و محسوس ایجاد کنند.

ارزیابی‌ها حاکی از این است که شرکت­‌های بزرگ در سال 2021 از پروژه­‌های پوچ و توخالی CSR چشم می­‌پوشند و در عوض، چه در جوامع پیشرفته و چه در کشورهای در حال توسعه، به طرح‌­هایی توجه می­‌کنند که تاثیر واقعی به جا می­‌گذارد.

افرا یک موسسه غیرانتفاعی است که با هدف توسعه زیرساخت نیکوکاری کشور ایجاد شده است. افرا به موسسه‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌کند تا بدون هزینه و با کمک استاندارد افرا، زیرساخت‌های مدیریتی خود را شکل داده یا تقویت کنند. در این راستا سه خدمت خودارزیابی، ارزیابی دیجیتال و آموزش به صورت رایگان در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار گرفته است.
آشنایی بیشتر با افرا و خدمات آن