کارگاه نقش سرمایه انسانی در اداره موسسه‌های نیکوکاری

فلسفه وجودی

تحقق اهداف چشم اندازِ سازمان در گرو داشتن سرمایه انسانی راضی، وفادار و کارآمد است. با این وجود می‌توان ادعا کرد که هنوز جایگاه کلیدی و نقش راهبردی مدیریت سرمایه انسانی در نظر بسیاری از دست‌اندرکاران اجرایی موسسات نیکوکاری مشخص نشده است. اینکه سازمان چه سیاست‌هایی در قبال نیروهای داوطلب و موظف خود به کار می‌گیرد و برای استفاده حداکثری از نیروی انسانی چه سازوکاری را به کار می‌بندد، رابطه مستقیم و موثر بر میزان تحقق اهداف سازمان دارد.

بر این اساس، آموزش استاندارد افرا در بعد سرمایه انسانی با در نظر داشتن اهمیت طراحی، تدوین و به‌کارگیری نظام‌های توسعه سرمایه انسانی و اجرایی کردن راهبردهای توسعه قابلیت‌های کارکنان و داوطلبان، بخش‌های مختلف فرآیند شامل جذب، به کارگیری و نگهداری، ارزشیابی و توسعه را مدنظر قرار داده است.‌

سرفصل‌های کارگاه سرمایه انسانی

 • اجزای بُعد سرمایه انسانی در استاندارد افرا
 • جذب و استخدام و جامعه‌پذیری
 • ضرورت ارزیابی عملکرد و آشنایی با اجزای آن
 • نگهداشت سرمایه انسانی
 • توسعه سرمایه انسانی
 • برنامه‌ریزی برای منابع انسانی در سازمان‌های نیکوکاری

مخاطبان این کارگاه

مدیران عامل، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره، مدیران یا کارشناسان منابع انسانی یا امور داوطلبان در موسسه‌‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد

کارگاه حضوری قابل مناسب سازی برای افراد دارای شرایط جسمی ویژه است.

درباره مدرس کارگاه سرمایه انسانی

کتایون محمودی، با دوازده سال سابقه فعالیت در حوزه مدیریت سازمان‌های مردم نهاد، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته پژوهشگری علوم اجتماعی است. او که عضو هیأت امنای انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی است، از سال ۱۳۹۵ کارگروه منابع انسانی این سازمان مردم نهاد را مدیریت کرده و از سال ۱۳۹۸ به عنوان عضو هیات مدیره و عضو گروه برنامه‌ریزی استراتژیک در این انجمن فعالیت داشته است.

راهنمای ثبت‌نام کارگاه

 1. در صفحه معرفی کارگاه، تاریخ برگزاری مد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 2. نام موسسه یا سازمان خود را جستجو کرده و انتخاب کنید. در صورتی که نام موسسه شما در فهرست نبود، با شماره 02191002372 تماس بگیرید.
 3. فرم ثبت‌نام را کامل کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید.
 4. کد تایید پیامک شده را وارد کرده و بر روی ثبت‌نام کلیک کنید.
 5. منتظر تایید نهایی ثبت‌نام‌تان توسط مدیرعامل/رابط موسسه خود باشید.
 6. نتیجه تایید یا رد ثبت‌نام، برای شما در قالب پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزئیات دوره

مدرس: کتایون محمودی

نحوه برگزاری: آنلاین

شهریه: رایگان (هزینه‌های برگزاری این کارگاه توسط حامیان مالی افرا پرداخت شده است)

اطلاع از برگزاری دوره

"*" indicates required fields

کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل از سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شوند. برای اطلاع از برگزاری این کارگاه در فصل بعد، می‌توانید شماره موبایل خود را وارد کنید تا با مشخص شدن تاریخ برگزاری با شما تماس بگیریم.