کارگاه نقش سرمایه انسانی در اداره موسسه‌های نیکوکاری

فلسفه وجودی

تحقق اهداف چشم اندازِ سازمان در گرو داشتن سرمایه انسانی راضی، وفادار و کارآمد است. با این وجود می‌توان ادعا کرد که هنوز جایگاه کلیدی و نقش راهبردی مدیریت سرمایه انسانی در نظر بسیاری از دست‌اندرکاران اجرایی موسسات نیکوکاری مشخص نشده است. اینکه سازمان چه سیاست‌هایی در قبال نیروهای داوطلب و موظف خود به کار می‌گیرد و برای استفاده حداکثری از نیروی انسانی چه سازوکاری را به کار می‌بندد، رابطه مستقیم و موثر بر میزان تحقق اهداف سازمان دارد.

بر این اساس، آموزش استاندارد افرا در بعد سرمایه انسانی با در نظر داشتن اهمیت طراحی، تدوین و به‌کارگیری نظام‌های توسعه سرمایه انسانی و اجرایی کردن راهبردهای توسعه قابلیت‌های کارکنان و داوطلبان، بخش‌های مختلف فرآیند شامل جذب، به کارگیری و نگهداری، ارزشیابی و توسعه را مدنظر قرار داده است.‌

سرفصل‌های کارگاه سرمایه انسانی

 • مرحله بلوغ موسسه و اندازه سازمان
 • برنامه‌ریزی سازمان و برنامه‌ریزی منابع انسانی
 • ساختار سازمانی و توسعه و به‌روز‌رسانی چارت
 • جذب نیروهای استخدامی و داوطلبان
 • مدیریت داوطلبان و یکپارچه‌سازی تمام منابع انسانی
 • آموزش و توسعه منابع انسانی
 • سیستم جبران خدمت
 • مدیریت عملکرد و برنامه‌های سازمان
 • فرهنگ سازمانی کلیت‌ها و ویژگی‌های هر سازمان
 • جانشین‌پروری، توسعه فردی و توسعه سازمانی

مخاطبان این کارگاه

مدیران عامل، اعضای هیئت‌امنا و هیئت‌مدیره، مدیران منابع انسانی یا امور داوطلبان در موسسه‌‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد

درباره مدرس کارگاه سرمایه انسانی

محمود نظاری

محمود نظاری، موسس و رئیس هیئت مدیره موسسه افرا، یکی از مدیران نام‌آشنای کشور، کسی است که سی سال پیش سنگ‌بنای بزرگ‌ترین و خوشنام‌ترین شرکت نرم‌افزاری بخش خصوصی ایران یعنی همکاران سیستم را به همراه دو تن دیگر از دوستانش بنا نهاد.

او که دانش‌آموخته مدیریت از دانشگاه تهران است، سال‌ها در نقش مدیرعامل و رییس هیئت‌مدیره، در توسعه و پویایی شرکت همکاران سیستم سهم مهمی داشته و نظم، دقت، خلاقیت و هوشمندی خود را در لایه‌های مختلف این سازمان هزار و ۴۰۰ نفره به فرهنگ جاری تبدیل کرده است. شرکتی که اکنون در بخش‌های مختلف عمومی و خصوصی و همچنین میان سازمان‌های متعددی در حوزه صنعت ارزش‌آفرین است.

راهنمای ثبت‌نام کارگاه

 1. در صفحه معرفی کارگاه، تاریخ برگزاری مد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 2. نام موسسه یا سازمان خود را جستجو کرده و انتخاب کنید. در صورتی که نام موسسه شما در فهرست نبود، با شماره 02191002372 تماس بگیرید.
 3. فرم ثبت‌نام را کامل کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید.
 4. کد تایید پیامک شده را وارد کرده و بر روی ثبت‌نام کلیک کنید.
 5. منتظر تایید نهایی ثبت‌نام‌تان توسط مدیرعامل/رابط موسسه خود باشید.
 6. نتیجه تایید یا رد ثبت‌نام، برای شما در قالب پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزئیات دوره

مدرس: محمود نظاری

نحوه برگزاری: آنلاین

شهریه: رایگان (هزینه‌های برگزاری این کارگاه توسط حامیان مالی افرا پرداخت شده است)

اطلاع از برگزاری دوره

"*" indicates required fields

کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل از سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شوند. برای اطلاع از برگزاری این کارگاه در فصل بعد، می‌توانید شماره موبایل خود را وارد کنید تا با مشخص شدن تاریخ برگزاری با شما تماس بگیریم.