کارگاه آموزش مالی برای اداره موسسه‌های نیکوکاری

فلسفه وجودی کارگاه

برای همه موسسه‌های نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد، برنامه‌ریزی برای آموزش مالی، توسعه منابع به شکل پایدار و نظارت بر مدیریت بهینه منابع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مدیریت تأمین منابع مالی و متأثر از آن، روش‌های گزارش‌دهی و کنترل‌های مالی در موسسات نیکوکاری، راه را برای شفافیت و پاسخگویی این موسسات هموار می‌کند.

مؤسسه‌ای که بتواند با اطمینان خاطر به حامی مالی خود بگوید منابعی را که حامیان در اختیارش قرار داده چگونه مصرف کرده و با استفاده از آن‌ها چه ارزشی برای گروه هدف خود خلق کرده است، می‌تواند ادعا کند که به حد مناسبی از شفافیت و پاسخگویی دست یافته است.

دوره آموزش بُعد مالی استاندارد افرا می‌کوشد تا سازوکارهای گزارش‌دهی داخلی و خارجی و کنترل مالی با موسسات در میان گذاشته و در دستیابی به یک نظام مالی پایدار، در مسیر توسعه شفاف و پاسخگو کمک کند.

سرفصل‌های کارگاه آموزش مالی

 • آشنایی با سرفصل‌های بودجه و رویه‌های کلی تهیه آن
 • روش نظارت سطوح سازمانی مختلف بر بودجه
 • شیوه‌های آمادگی برای شرایط بحرانی
 • اصلی‌ترین سازوکارهای مالی مورد نیاز در مدیریت مالی موسسات نیکوکاری
 • رویه‌های توسعه شفافیت و پاسخگویی

مخاطبان کارگاه آموزش مالی

مدیران عامل، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره، مدیران امور مالی، مسئولین جلب مشارکت و همچنین حسابدارهای موسسه‌‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد

(کارگاه حضوری قابل مناسب سازی برای افراد دارای شرایط جسمی ویژه است.)

مدرس کارگاه آموزش مالی

الهه غریبی

دانش‌آموخته رشته حسابداری و عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی-مالی شرکت همکاران سیستم است که نوزده سال تجربه کار در حوزه مالی- اقتصادی و حاکمیت شرکتی دارد. طراحی و تنظیم بودجه شرکت های مختلف، طراحی و بهبود سیستم کنترل‌های داخلی، بهبود ساختارهای مالی، مدیریت زیرساخت‌های سلامت سازمانی و ارتباط با ذی‌نفعان و مراجع رسیدگی‌کننده این حوزه از جمله تجاربی است که در این نوزده سال کسب کرده است. الهه غریبی برای چندین دوره متوالی با موسسه افرا به عنوان مدرس کارگاه‌های مالی برای سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه همکاری داشته است.

راهنمای ثبت‌نام کارگاه

 1. در صفحه معرفی کارگاه، تاریخ برگزاری مد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 2. نام موسسه یا سازمان خود را جستجو کرده و انتخاب کنید. در صورتی که نام موسسه شما در فهرست نبود، با شماره 02191002372 تماس بگیرید.
 3. فرم ثبت‌نام را کامل کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید.
 4. کد تایید پیامک شده را وارد کرده و بر روی ثبت‌نام کلیک کنید.
 5. منتظر تایید نهایی ثبت‌نام‌تان توسط مدیرعامل/رابط موسسه خود باشید.
 6. نتیجه تایید یا رد ثبت‌نام، برای شما در قالب پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزئیات دوره

مدرس: الهه غریبی

نحوه برگزاری: آنلاین

شهریه: رایگان (هزینه‌های برگزاری این کارگاه توسط حامیان مالی افرا پرداخت شده است)

اطلاع از برگزاری دوره

"*" indicates required fields

کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل از سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شوند. برای اطلاع از برگزاری این کارگاه در فصل بعد، می‌توانید شماره موبایل خود را وارد کنید تا با مشخص شدن تاریخ برگزاری با شما تماس بگیریم.