کارگاه نقش ارتباطات در اداره موسسه‌های نیکوکاری

فلسفه وجودی کارگاه ارتباطات

بقای یک موسسه نیکوکاری و سازمان مردم نهاد در گرو فعالیت‌هایی است که بتواند برای موسسه، در جامعه خوشنامی و اعتبار کسب کند. فعالیت هایی که جریان جذب منابع را در موسسه به جریانی پایدار و قابل اتکا تبدیل کند. داشتن ذی‌ربطانی معتمد و مبلغ، دستاورد ارزشمندی است که از طریق فعالیت‌های حوزه ارتباطات قابل دست یافتن است. از این رو، استاندارد افرا به این بُعد یعنی بُعد ارتباطات توجه بسیار دارد و فعالیت و سازوکارهای موسسه را در ارتباط با ذی‌نفعان و ذی‌ربطان داخلی و خارجی، بازاریابی و برندینگ و جلب مشارکت‌ و همکاری‌های مالی و غیر مالی در آموزش این بعد مورد توجه قرار می‌دهد.

در این فرآیند آموزشی، استاندارد افرا می‌کوشد تا با تأکید بر اهمیت برنامه‌های بازاریابی و برنامه‌ریزی برای کمپین‌ها و پویش‌های مجازی، استراتژی برندینگ و به کارگیری کانال‌های ارتباطی متنوع توسط موسسات نیکوکاری، به آن‌ها کمک کند به توسعه و حفظ رابطه مثبت با ذی‌ربطان داخلی و خارجی خود بپردازند.‌

سرفصل‌های کارگاه آموزشی ارتباطات

 • ارتباطات در سازمان‌های مردم‌نهاد
 • ابزارهای ارتباطی رایج در سازمان‌های مردم‌نهاد
 • سازوکار بازخورددهی به جامعه
 • گزارش‌دهی، پاسخ‌گویی و شفافیت مالی در سازمان‌های مردم‌نهاد
 • وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی در سازمان‌های مردم‌نهاد

مخاطبان کارگاه آموزشی ارتباطات چه کسانی هستند؟

مدیران عامل، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره، مدیران و کارشناسان روابط عمومی، بازاریابی و برندینگ در موسسه‌‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد

(کارگاه حضوری قابل مناسب سازی برای افراد دارای شرایط جسمی ویژه است.)

درباره مدرس

سید ناصر نوربخش

سید ناصر نوربخش

مدرس دوره‌های تسهیلگری در جوامع محلی، مستندسازی و ارتباطات برای سازمان‌های مردم نهاد است. نوربخش که دانش‌آموخته جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد است، پانزده سال تجربه فعالیت در سازمان‌های مردم نهاد دارد. دبیری جایزه دوسالانه دکتر معین در حوزه مستندسازی تجارب سازمان‌های جامعه مدنی، از جمله تجارب برجسته او در این حوزه است. وی در حال حاضر مدیرعامل بنیاد توسعه فرهنگی و توانمندسازی سپهر قائن و هم‌چنین عضو هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان است.

راهنمای ثبت‌نام کارگاه

 1. در صفحه معرفی کارگاه، تاریخ برگزاری مد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 2. نام موسسه یا سازمان خود را جستجو کرده و انتخاب کنید. در صورتی که نام موسسه شما در فهرست نبود، با شماره 02191002372 تماس بگیرید.
 3. فرم ثبت‌نام را کامل کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید.
 4. کد تایید پیامک شده را وارد کرده و بر روی ثبت‌نام کلیک کنید.
 5. منتظر تایید نهایی ثبت‌نام‌تان توسط مدیرعامل/رابط موسسه خود باشید.
 6. نتیجه تایید یا رد ثبت‌نام، برای شما در قالب پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزئیات دوره

مدرس: سید ناصر نوربخش

نحوه برگزاری: آنلاین

شهریه: رایگان (هزینه‌های برگزاری این کارگاه توسط حامیان مالی افرا پرداخت شده است)

اطلاع از برگزاری دوره

"*" indicates required fields

کارگاه‌های آموزشی افرا در هر فصل از سال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شوند. برای اطلاع از برگزاری این کارگاه در فصل بعد، می‌توانید شماره موبایل خود را وارد کنید تا با مشخص شدن تاریخ برگزاری با شما تماس بگیریم.