ضریب نفوذ تکنولوژی در موسسات نیکوکاری
ضریب نفوذ تکنولوژی در موسسات نیکوکاری

موسسات نیکوکاری چقدر تکنولوژی را جدی می‌گیرند و چقدر فعالیت‌های خود را بر بستر فناوری اطلاعات انجام می‌دهند؟

افرا با شعار توسعه زیرساخت نیکوکاری همیشه به موضوع تکنولوژی توجه ویژه‌ای داشته و به تناسب در مطالعات و خدماتی که ارائه می‌دهد این نکته را مدنظر دارد. ویژه‌نامه پاییز ۱۴۰۰ افرا با عنوان «ضریب نفوذ تکنولوژی در موسسات نیکوکاری» به اهمیت تکنولوژی در موسسات نیکوکاری می‌پردازد.

در این ویژه‌نامه علاوه بر بررسی تجربه جهانی در استفاده از تکنولوژی، در نظرسنجی از فعالان اجتماعی نقش تکنولوژی در بهبود عملکرد موسسات نیکوکاری ایران نیز بررسی شده است. در این نظرسنجی نمایندگان ۲۱موسسه نیکوکاری و سازمان مردم‌نهاد به سوالات افرا پاسخ داده‌اند. اینکه آیا توسعه ابزارهای تکنولوژیک می‌تواند مسیر رسیدن به اهداف موسسات نیکوکاری و مردم‌نهاد را بهبود بخشد؟ چرا و چگونه؟

ارزیابی‌ها حکایت از این دارد که بکارگیری تکنولوژی‌های مرتبط، بازوی توانمند موسسات نیکوکاری در مستندسازی، مدیریت دانش، سرعت‌ بخشی به تصمیم‌گیری و عملیات، ارتقای کیفیت تصمیمات، بهبود و توسعه خدمات است. هر چقدر این بعد توسعه یافته‌تر باشد، وابستگی سازمان به تصمیمات فردی کمتر می‌شود و فعالیت‌ها سیستماتیک‌تر پیش می‌روند.

با توجه به شتاب تحولات این حوزه، هر موسسه‌ای باید بداند چه موقع و به چه دلیل ضرورت دارد تا زیرساخت‌های خود را نوسازی کند و توسعه دهد. در ویژه‌نامه جدید افرا سعی کردیم ابعاد این موضوع را بررسی کنیم. اگر علاقمند به مطالعه این ویژه‌نامه هستید، لینک زیر را دانلود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: