دوره آموزشی برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی در اداره مطلوب موسسات نیکوکاری

فلسفه وجودی

حرکت هماهنگ کلیه اجزای یک سازمان در راستای تحقق ماموریت نیازمند داشتن یک نظام برنامه‌ریزی، اجرا، پایش و ارزیابی همسو و هدفمند است که در کنار تحقق اهداف، تعهد سازمان به جامعه را نیز منعکس کند. بسیاری از موسسات دارای برنامه و بودجه سالیانه هستند و آن را به تصویب می‌‎رسانند؛ با این حال در بسیاری موارد این برنامه در راستای هدف و برنامه راهبردی موسسه نیست یا چون ساز‌و‌کار لازم برای ارزیابی و نظارت وجود ندارد، نمی‌توان موفقیت آن را سنجید. آموزش بعد برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی سازمان‌های مردم‌نهاد را در مسیری قرار می‌دهد که اطمینان حاصل کنند که آیا برنامه با رعایت اصول تدوین شده، در چارچوب مصوب اجرا شده و به چه میزان به اهداف خود دست یافته است.  این آموزش آشنایی با سازو‌کارهای سنجش کیفیت و اثر‌بخشی برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و ارزیابی برنامه و تطابق آن با جهت‌گیری کلان  و برنامه راهبردی، و هم‌چنین توان موسسات در مدیریت پروژه‌ها را مورد تاکید قرار می‌دهد.

سرفصل ها

  • نظام و سطوح برنامه‌ریزی در موسسات نیکوکاری
  • شناسایی، تحلیل و مدیریت ریسک در موسسات نیکوکاری
  • موانع اجرای موثر برنامه‌ها
  • شاخص‌های کلیدی عملکرد و نقش آن در گزارش‌دهی، کنترل و مدیریت برنامه‌ها و پروژه‌ها

مخاطبان

مدیران عامل، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد، مدیران داخلی یا مدیران پروژه‌ها در موسسات نیکوکاری و مردم‌نهاد

مدرس

دکتر سیمینه آقاجانیان به عنوان فارغ‌التحصیل MBA و دکترای مدیریت (استراتژی)، دانش تخصصی خود در حوزه برنامه‌ریزی را در اختیار مخاطبان دوره قرار می‌دهد. ضمن این‌که از تجربه هشت ساله خود در حوزه مشاوره استراتژی و تدریس برنامه‌ریزی و استراتژی به سازمان‌های مردم‌نهاد، مشاوره مدیریت به سازمان‌های فعال در حوزه‌های مختلف، و مدیریت پروژه‌های ارزیابی برای ارائه یک محتوای کاربردی و عملی به موسسات استفاده می‌کند.

نیما احمدی متولد ۱۳۵۷ است و کارشناسی خود را در رشته مهندسی صنایع و سپس تحصیلات خود را ادامه داده و مدرک MBA دریافت کرده است. او سابقه فعالیت در حوزه برنامه ریزی تولید در بخش خصوصی و سپس مدیریت طرح و برنامه انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی را دارد. در راستای فعالیت در حوزه سازمان های غیر دولتی، مدارک مدیریت طرح، مدیریت پروژه و پایش و ارزیابی را از موسسه PM4NGOs دریافت کرده است.

جزئیات دوره

مدرس: دکتر سیمینه آقاجانیان و نیما احمدی

نحوه برگزاری: ترکیبی (آنلاین و حضوری)

شهریه: رایگان

تاریخ برگزاری:
۲۰ خرداد ساعت ۱۵ الی ۱۹:۳۰