«موسسه خیریه دوست اتیسم» نشان برنز افرا را دریافت کرد

| خبر
زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

موسسه خیریه دوست اتیسم بر اساس استاندارد افرا، ارزیابی شد و نشان برنز افرا را دریافت کرد.

موسسه خیریه دوست اتیسم بر اساس استاندارد افرا، ارزیابی شد و نشان برنز افرا را دریافت کرد.

در پاییز ۹۸، افرا و «موسسه خیریه دوست اتیسم» قراردادی جهت ارزیابی زیرساخت مدیریتی دوست اتیسم امضا کردند. هدف از این قرارداد بررسی ابعاد هفتگانه «حاکمیت سازمانی»، «منابع انسانی»، «مالی»، «برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی»، «بهبود مستمر»، «ارتباطات» و «فناوری» در موسسه دوست اتیسم بود. تیم ارزیابان افرا، به میزان ۱۱۲ نفرساعت (۲۱جلسه) به گفتگو، مطالعه عمیق، بررسی و مشاهده مستندات در محل موسسه پرداختند. نتایج این بررسی‌ها در قالب «گزارش ارزیابی و پیشنهادها برای توسعه ظرفیت بر اساس استاندارد افرا»، در بیست و پنجم آذرماه، در نشستی با حضور اعضاء هیات مدیره و تیم ارزیابی افرا و مدیرعامل و نماینده موسسه ارائه شد. گزارش افرا با تکیه بر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های راهبردی و نقاط قابل بهبود موسسه‌ نیکوکاری ارزیابی شده، حاوی توصیه‌های پیشنهادی برای توسعه زیرساخت مدیریتی موسسه است. برخی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های راهبردی «موسسه خیریه دوست اتیسم» بر مبنای گزارش مذکور؛ سیستماتیک بودن فعالیت‌های پایه‌ای ثبت و ضبط‌ها و گزارشگری‌های مالی، داشتن ديد پروژه‌محور و برنامه‌ريزي و اجراي مناسب فرايند اطلاع‌رساني و ارائه خدمت آموزش به مربيان و كودكان اتيستیک و وجود تقويم محتوا و مستندسازي مناسب در كمپين‌هاي تبليغاتي و اطلاع‌رساني است.

«موسسه خیریه دوست اتیسم» از سال ۱۳۹۵ در حوزه اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات آموزشی به جامعه اتیسم فعالیت می‌کند. این موسسه؛ افزایش سطح دانش و آگاهی عمومی جامعه، ارائه خدمات آموزشی عمومی و تخصصی در حوزه اتیسم و همکاری با ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف جهت ایجاد و اصلاح قوانین، ترجمه کتاب‌ها و متون آموزشی به‌روز دنیا در این حوزه را هدف خویش قرار داده است. در حال حاضر موسسه مزبور، ضمن ارائه‌ی خدمت به مبتلایان به اتیسم و خانواده‌هاي آن‌ها، دوره‌های تخصصی تربیت مربی و سمینارهای عمومی و تخصصی در این حوزه را برگزار می‌کند. این موسسه موفق به دریافت نشان برنز افرا شد.

نشان برنز افرا؛ بیان‌گر این است که موسسه دغدغه‌ی شکل‌دهی به زیرساخت‌های اولیه و لازم را دارد. هم‌چنین از الزام‌های قانونی لازم برای اداره‌ی امور خود مانند ثبت رسمی، مجوزهای فعالیت و … برخوردار است و در حال تعریف و تدوین فرایندها و سازوکارهای اجرایی مانند ساختار سازمانی، سیستم‌ها، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها است.

افرا در آینده‌ی نزدیک با انتشار نتایجِ دیگر ارزیابی‌ها، موسسات نیکوکاری با عملکرد خوب و درمسیر توسعه را به جامعه‌ی نیکوکاری معرفی خواهد کرد.

برای آشنایی با فرایند ارزیابی افرا، به صفحه خدمات افرا برای موسسات نیکوکاری سربزنید.

برای آشنایی با استاندارد افرا برای ارزیابی موسسه‌های نیکوکاری به صفحه استاندارد افرا سربزنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
در حال ثبت ...
نظر شما ثبت شد. از مشارکت شما سپاسگزاریم.
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

2 پاسخ برای ”«موسسه خیریه دوست اتیسم» نشان برنز افرا را دریافت کرد“
  1. Biabannavard ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

    درود.
    سلامت و موفق باشید

    • افرا ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

      سپاس از توجه شما

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://afraway.org