سه نکته برای تداوم نیکوکاری

| مقاله‌ها | 0 دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

بهترین نوع تعامل میان موسسات خیریه و اهداکنندگان، روابط صادقانه، شفاف و محترمانه است. نیکوکاران باید آنچه را که از این موسسات انتظار دارند از قبیل شفافیت، نظم و ترتیب و مشارکت برابر برای نیل به مقصود را از آنها بخواهند.

اگر برای یک نفر کمک به سازمان­‌های خیریه مهم باشد به احتمال زیاد با انواع روابط بین این سازمان‌­ها و خیرین روبه‌رو شده­ است. در حالیکه بسیاری از موسسات خیریه سعی دارند تا حامیان مالی خود را حفظ کنند، اما موسساتی نیز وجود دارند که خیرین در تعامل با آنها سردرگم می­‌شوند و نمی‌­دانند که کمک­‌هایشان صرف چه چیز شده است و باید حدس بزنند، پولی که کمک کرد‌ه‌­اند کجا هزینه شده و آیا صرف این موضوع شده است که دنیا را به جای بهتری تبدیل کند یا خیر.

به گزارش وب‌­سایت «چریتی نویگیتر» (Charity Navigator)، بهترین نوع تعامل میان موسسات خیریه و اهداکنندگان، روابط صادقانه، شفاف و محترمانه است. نیکوکاران باید آنچه را که از این موسسات انتظار دارند از قبیل شفافیت، نظم و ترتیب و مشارکت برابر برای نیل به مقصود را از آنها بخواهند.

درخواست برای شفافیت در امور

یکی از عوامل مشترک میان همه کمپین­‌های موفق جمع‌­آوری کمک، برای اینکه از حواشی به دور باشند، برخورداری از شفافیت است. این بدان معنی است که آنها به طور آشکار اطلاعاتی در مورد چگونگی هزینه‌­کرد کمک‌­ها برای جذب حمایت از ماموریت‌­های خود را به اشتراک بگذارند. افراد نیکوکار فقط یک دستگاه خودپرداز نیستند، بلکه آنها حق دانستن همه این اطلاعات را دارند. این موضوع نشانه بی‌­اعتمادی به موسسات خیریه نیست، بلکه یک انگیزه قدرتمند برای کمک­‌های جمعی و ایجاد تمایز است.

شفافیت می‌­تواند اشکال مختلفی داشته باشد. موسسات خیریه می­‌توانند از قبل فهرستی تهیه کنند تا نیکوکاران بدانند کمک­‌هایی که می‌­کنند قرار است برای چه منظوری استفاده شوند و با پیشرفت کمپین نیز به آنها اطلاع‌­رسانی کنند که کمک­‌های آنها تا چه حد تاثیرگذار بوده است.

برای پیش­برد شفافیت، نخستین قدم یک خیر این است که از هرگونه قضاوت در مورد هزینه­‌های سربار مانند حقوق و دستمزد پرهیز کند. افرادی که در موسسات خیریه کار می­‌کنند، شایسته داشتن شرایط کاری خوبی هستند که انگیزه و پیشرفت در آنها تقویت شود. برای تشویق موسسات خیریه به شفاف‌­سازی، شناخت و پذیرش هزینه­‌های واقعی ارائه برنامه­‌هایشان بسیار مهم است.

درخواست اطلاعات به‌­روز در مورد تاثیرات کمک‌­ها

موضوع فقط ارتباط شفاف نیست که مهم است، بلکه مهم­‌تر از آن، چیزی است که این ارتباط را ایجاد می­‌کند. تعداد زیادی از موسسات خیریه بر این باورند که برای اثبات تاثیرات کار خود، سالی یک بار به اشتراک‌­گذاری آمار و ارقام با نیکوکاران کفایت می‌کند، در صورتی که برای درک بهتر تاثیرات کمک‌­های نیکوکاران در واقعیت، موسسات خیریه ­باید کارهایی فراتر از گزارش خشک و خالی انجام دهند. خوشبختانه، بهبود روش‌­های جمع‌­آوری کمک­‌های مالی انجام این کار را بسیار ساده‌­تر و کم هزینه‌­تر کرده است.

به عنوان مثال، برای افراد نیکوکار در مورد پیشرفت پروژه‌­هایی که از آنها حمایت­‌های مکرر مالی انجام داده‌­اند، مانند برنامه تامین ناهار سالم در یک مدرسه، به صورت ماهانه گزارش­ ارسال شود. دریافت چنین گزارش‌­هایی به صورت ماهانه و شنیدن داستان کودکانی که این افراد نیکوکار در تامین غذای آنها مشارکت داشته‌­اند تا چه حد تاثیرگذار و الهام‌­بخش خواهد بود؟

نیکوکاران باید همراه باشند، نه یک اهداکننده محض

هنگامی که موسسات خیریه با اهداکنندگان به مانند متحدان خود رفتار می‌­کنند، در واقع همه برنده می­‌شوند. اهداکنندگان می‌توانند کمک‌­های دیگری به غیر از پرداخت پول نیز انجام دهند. بهترین سازمان‌­های غیرانتفاعی از همراهی حامیان خود را به شدت استفاده می‌­کنند و آنها را به مشارکت می‌­گیرند، و همه دستاوردها و موفقیت‌های خود را با آنها جشن می­‌گیرند. در ادامه به نمونه­‌هایی از رفتارهای مشارکتی اشاره می‌شود:

اشتراک‌گذاری: هر بار که یک موسسه خیریه اخبار و اطلاعات به‌­روز را برای نیکوکاران ارسال می­‌کند، نیکوکاران می‌­توانند آنها را در هر کجا که قادر هستند به اشتراک بگذارند، زیرا که موسسات خیریه بودجه بازاریابی و تبلیغاتی ندارند و هر به اشتراک­‌گذاری برای آنها بسیار حائز اهمیت است.

جمع­‌آوری کمک مالی برای موسسات خیریه: جمع­‌آوری کمک­‌های مالی برای سالگرد تاسیس سازمان­‌ها و موسسات خیریه، محبوب‌­ترین شکل حمایت از آنها است، اما نباید نیکوکاران خود را محدود کنند، بلکه می‌­توانند از هر مناسبتی استفاده کنند و برای موسسه خیریه خود پول جمع­‌آوری کنند.

دنبال کردن و مشارکت در شبکه‌­های اجتماعی: در پس هر پست در شبکه­‌های اجتماعی، تیمی برای اطلاع‌­رسانی فعالیت می­‌کند. پسندیدن (لایک کردن) و اظهار نظر کردن (کامنت گذاشتن) زیر هر نوشته (پست) آنها باعث می‌­شود تا محتوی خیریه افزایش یابد و به آنها در جذب حامیان جدید کمک می­‌کند.

چگونگی درخواست: اگر نیکوکاران بخواهند که شفافیت، ارتباطات و مشارکت بیشتری از سوی خیریه‌­هایی که از آنها حمایت می‌کنند شاهد باشند، روش­‌های زیادی برای درخواست وجود دارد. نیکوکاران می‌­توانند با موسسات خیریه از طریق شبکه­‌های اجتماعی یا پست الکترونیک (ایمیل) ارتباط برقرار کنند و به سازمان‌­های غیرانتفاعی خود اطلاع دهند که چون به کارهای آنها بسیار اهمیت می‌دهند، دوست دارند بیشتر در مورد چگونگی و روند تحقق ماموریت­‌های آنها اطلاعات بیشتری کسب کنند. باید این موضوع را به خاطر داشت که از مشارکت و همراهی خوب نیکوکاران و موسسات خیریه همه منتفع خواهند شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
در حال ثبت ...
نظر شما ثبت شد. از مشارکت شما سپاسگزاریم.
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://afraway.org