تحولات جهانی در جمع‌آوری کمک‌های مردمی

زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

شناخت برند برای جمع‌آوری کمک‌های مالی ضروری است. موسسات خیریه باید در شلوغی‌ها به چشم بيايند و تا مدت‌ها بعد از اولين کمک، در ذهن اهداکنندگان باقی بمانند. و در نهایت، خیریه‌ها باید از قدرت برندهایشان استفاده کنند. خيلی از آنها در حال انجام این کار هستند، و تلاش‌هايشان برای جمع‌آوری کمک‌های مالی را در پلتفرم‌های شناخته شده، افزایش می‌دهند. پلتفرم‌های ممتاز، به خیریه‌ها کمک می‌کنند تا کسی که يکبار کمک می‌کند را به يک اهداکننده هميشگی تبدیل كنند و تأثیر یک موسسه خیریه را به حداکثر برسانند.

طبق گزارش سال ۲۰۲۱ دونور پلاس (Donor Pulse)، ۷۸درصد از اهداکنندگان اگر به شکل مستقیم از طریق وب‌سایت به يک خيريه کمک کنند، نامش را به خاطر می‌آورند. اما فقط ۶۳درصد از اهداکنندگان هنگام استفاده از پلتفرم‌های اهدای مصرف‌کننده شخص ثالث، نام یک موسسه خیریه را به خاطر می‌آورند. به گزارش چریتی‌دیجیتال (Charity Digital)، این تفاوت ۱۵درصدی بسیار شگفت‌آور است؛ مخصوصاً اگر خیریه‌ها بخواهند کسي که يکبار کمک می‌کند را به يک اهداکننده هميشگی تبدیل كنند. اهداکنندگانی که نام خیریه شما را به خاطر نمی‌آورند، ديگر برنخواهند گشت.

چندین دلیل وجود دارد که دليل عدم شناخت را توضیح می‌دهد. واضح‌ترین دليل اين است که برندهای خیریه در شلوغی‌ها گم شده‌اند؛ چون تأثیرگذار نیستند یا خيلی راحت زير سايه‌ برندسازی شخص ثالث قرار می‌گیرند. پلتفرم‌های اهدا، اغلب فاقد شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی هستند. البته ۳۷درصد از افراد در این گزارش اظهار داشتند كه در پلتفرم‌های بخشش، برندهای خیریه، رنگ‌ها و لوگوها، به اندازه کافي واضح نیستند.

شناخت برند برای جمع‌آوری کمک‌های مالی ضروری است. موسسات خیریه باید در شلوغی‌ها به چشم بيايند و تا مدت‌ها بعد از اولين کمک، در ذهن اهداکنندگان باقی بمانند. و در نهایت، خیریه‌ها باید از قدرت برندهایشان استفاده کنند. خيلی از آنها در حال انجام این کار هستند، و تلاش‌هايشان برای جمع‌آوری کمک‌های مالی را در پلتفرم‌های شناخته شده، افزایش می‌دهند.

مثلا خیریه‌ها دارند به طور روز افزونی به اهمیت برچسب سفید زدن توجه می‌کنند. آنها متوجه شده‌اند که برند، فونت‌ها، سبک‌ها و رنگ‌هایشان در کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مالي، از جمله در پلتفرم‌های شخص ثالث، بايد در جلو و مرکز باشد. آنها بيش از پيش به دنبال پلتفرم‌هايی هستند که شکل‌های سفارشی‌سازی پاداش را ارائه می‌دهند؛ پلتفرم‌هایی که به موسسات خیریه اين را امکان می‌دهند تا کاملا با ظاهر و حس وب‌سایت يک خیریه هماهنگ شوند.

قدرداني از تجارب اهداکننده باید بی‌نقص باشد. آنها نباید زير سايه‌ شخص ثالث قرار بگیرند و هیچ نوع برند جایگزینی، آنها را تضعیف نکند. قدردانی واقعی از تجارب اهداکننده، بر برندسازی خيريه تاکيد می‌کند و باعث می‌شود که اهداکنندگان احساس کنند که بخشی از آن ۷۸درصد هستند، بخشی از اهداکنندگانی که به ياد می‌سپارند. و از این نظر، شخصی‌سازی پاداش کاملا ضروری است.

پلتفرم‌های سفارشی‌شده موثر و ممتاز اهدا، به خیریه‌ها کمک می‌کنند تا کسی که يکبار کمک می‌کند را به يک اهداکننده هميشگی تبدیل كنند، بازگشت بیشتر سرمایه را تضمين کنند و در نهایت، تأثیر یک موسسه خیریه را به حداکثر برسانند. چنین سفارشی‌سازی‌ای فقط خواستنی نیست، لازم است. در نمونه‌های جهانی موفق پلتفرم جمع‌آوری کمک مالی، به موسسات خیریه امکان کنترل کامل برند و اطلاعاتشان داده می‌شود، اين کار باعث می‌شود یک پايه‌ حامی وفادار ایجاد کنند، اهداکنندگان جدید جذب کرده، پول بیشتری جمع و تأثیر کلی را بيشتر کنند.

در برخی از پلتفرم‌ها به خیریه‌ها کمک می‌شود تا در کسری از زمان، رویدادها، درخواست‌ها و کمپين‌های جمع‌آوری کمک مالی‌شان را به شدت تقويت کنند. آنها با طیف وسیعی از قابليت‌های سفارشی‌‎سازی پاداش ارائه می‌شوند که مسير اهداکنندگان را بهتر می‌کند و به موسسات خیریه کمک می‌کنند تا سطح‌شان را بالا ببرند.

دنیای دیجیتال همچنین امکان سفرهای مجازی سفارشی را هم فراهم کرده است؛ به‌طوریکه به موسسات خیریه اين امکان را می‌دهد تا رویدادهای مجازی ايجاد کنند و به‌طور خودکار و با کمک نقشه‌های تعاملی، پیشرفت‌های فردی و تیمی را به شکل بصری پیگیری کنند. این گزینه بسیار محبوب بوده، چون به خیریه‌ها کمک می‌کند تا با چالش‌های فيزيکی، مثل دوچرخه‌سواری، شنا و دویدن، کمک مالی جمع کنند.

برخی دیگر از پلتفرم جمع‌آوری کمک مالی در جهان نیز سایت‌هایی براي رویداد مجازی قرار داده که مشارکت پشتیبانی شده‌ای را به وجود می‌آورد. این میکروسایت‌ها، از جنبه رقابتی کمک مالي استفاده می‌کنند و اين موجب می‌شود که موسسات خیریه بتوانند مسير اهداکننده را اولویت‌بندی کرده و يک احساس وحدت ایجاد کنند.

در برخی خدمات ديجيتالی پلتفرم‌ها، کانون‌های جمع‌آوری کمک مالی دست‌ساز (خودساخت) نيز ارائه می‌شود، که حامیان را تشويق می‌کند تا مراسم‌های خيريه خودشان را در یک کانون متمرکز ترتیب دهند؛ که اين، روش‌هایي که اهداکنندگان می‌توانند با استفاده از آنها اقدام کنند را نشان می‌دهد. کانون‌های جمع آوری کمک مالی، به اهداکنندگان اين امکان را می‌دهند تا یک کمپین کوچک کاملاً شناخته شده، قابل سفارشی‌سازی و بهینه شده برای موبایل، ایجاد کنند که حتي می‌توانند برای جذب حامیان بیشتر، از آنها استفاده کنند.

خدمات ديجيتال در این زمینه همچنین گزینه‌های مختلفی را به میکروسایت‌ها ارائه می‌دهد؛ از جمله سایت‌های چند صفحه‌ای که هر چیزی که طرفداران برای اهدا یا مشارکت نیاز دارند را نمایش می‌دهند. این سایت‌ها باعث می‌شوند که موسسات خیریه با مدیریت همه کمک‌های مالی در یک جا، در وقت صرفه‌جویی کنند و از سایر ویژگی‌های مفید مثل به روزرسانی‌های به موقع و ابزاره‌های قابل شخصی‌سازی، بهره ببرند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
در حال ثبت ...
نظر شما ثبت شد. از مشارکت شما سپاسگزاریم.
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://afraway.org