بالاوپایین‌های موسسات نیکوکاری بریتانیا براساس گزارش CAF

| مقاله‌ها | 0 دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

بنیاد کمک‌های نیکوکارانه (CAF) سال‌ها است که در مورد موسسات خیریه تحقیقات انجام می‌دهد. دراین
ایام که اوضاع بی‌سابقه بحران «کووید-۱۹» گریبان‌گیر کسب‌وکارها شده است، این بنیاد نیز از تاریخ ۱۷مارس به تناوب نظرسنجی‌های متفاوتی در مورد موسسات خیریه انجام داده است که به اطلاع‌رسانی در این بخش کمک شایانی می‌کند.

بنیاد کمک‌های نیکوکارانه (CAF) سال‌ها است که در مورد موسسات خیریه تحقیقات انجام می‌دهد. دراین
ایام که اوضاع بی‌سابقه بحران «کووید-۱۹» گریبان‌گیر کسب‌وکارها شده است، این بنیاد نیز از تاریخ ۱۷مارس به تناوب نظرسنجی‌های متفاوتی در مورد موسسات خیریه انجام داده است که به اطلاع‌رسانی در این بخش کمک شایانی می‌کند. نتایج این نظرسنجی‌ها از طریق ایمیل برای مخاطبان سازمان‌های خیریه ارسال شده است.
در تاریخ ۲۳ مارس، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان، در یک نطق تلویزیونی در مورد شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا صحبت کرد که پس از آن اقدامات گسترده‌ای در مورد تعطیلی مشاغل و کسب‌وکارها انجام شد. سه ماه پس از آن تاریخ، بنیاد کمک‌های نیکوکارانه نظرات جمع‌آوری شده در مورد امور خیریه را به صورت گزارش زیر منتشر کرد.
پس از آغاز تعطیلی‌ها به خاطر شیوع همه‌گیری، در تاریخ ۳۱مارس از موسسات خیریه نظرسنجی به عمل آمد و از آن‌ها پرسیده شد که تا چه حدی مخالف یا موافق هستند که در نتیجه بحران همه‌گیری تقاضا برای استفاده از خدمات آنها افزایش یافته است. سپس این نظرسنجی‌ها در فواصل زمانی متفاوت تکرار شد و تا آخر ماه مه نیز ادامه داشت.
بر اساس نظرسنجی‌هایی که بین بازه زمانی ۳۱مارس تا ۲۲مه از ۵۳۹ موسسه خیریه انجام شد آمار موسساتی که اعلام کردند طی این دوره، بحران همه‌گیری کرونا باعث افزایش تقاضا برای استفاده از خدمات آنها شده است از ۲۵درصد به ۳۶درصد افزایش یافت. از سوی دیگر، سهم موسساتی که با این افزایش تقاضا مخالف بودند از ۳۲درصد به ۲۸درصد کاهش یافت.
بر این اساس طبق نظرسنجی که بین روزهای ۳۱مارس تا اول آوریل انجام شد، ۱۳درصد از موسسات خیریه به شدت موافق بودند که به دلیل بحران، تقاضا برای خدمات نیکوکارانه افزایش یافته است، ۱۲درصد از این موسسات با این موضوع موافق بودند، ۱۶درصد نه موافق بودند و نه مخالف، تنها ۸درصد مخالف بودند، ۲۴درصد به شدت مخالف بودند، ۲درصد در این رابطه اطلاعی نداشتند و ۲۵درصد پاسخی ندادند.
در نظرسنجی دیگری که بین روزهای ۲۱ تا ۲۲ ماه مه انجام شد، ۲۱درصد از موسسات اعلام کردند که با افزایش تقاضا برای خدمات نیکوکارانه بر اثر بحران کرونا به شدت موافقند، ۱۵درصد اعلام کردند که با این موضوع موافقند، ۲۲درصد اعلام کردند که نه موافق هستند و نه مخالف، ۱۲درصد با این موضوع مخالف بودند، ۱۶درصد به شدت مخالف بودند، یک درصد اعلام بی‌اطلاعی کردند و ۱۳درصد در این رابطه پاسخی ندادند.
توان ادامه فعالیت خیریه‌ها
بر اساس نظرسنجی انجام شده در ابتدای شروع تعطیلی بر اثر ویروس کرونا، ۶درصد از موسسات خیریه بر این باور بودند که می‌توانند بدون نیاز به کمک‌های دولتی یا دیگر مراکز برای چهار هفته یا کمتر به فعالیت خود ادامه دهند در حالیکه ۳۷درصد نیز اعتقاد داشتند که به مدت ۶ماه قادر هستند بدون هیچ کمکی به فعالیت‌شان ادامه دهند. ۵۴درصد از موسسات گفته بودند که تا یک سال می‌توانند به همین صورت ادامه دهند. در نظرسنجی که چند هفته بعد انجام شد ۳درصد از موسسات گفتند که قادر هستند با این شرایط و بدون کمک کمتر از ۴هفته به فعالیت خود ادامه دهند، ۳۳درصد گفتند تا کمتر از ۶ماه، در حالیکه ۵۰درصد اعلام کردند که تا یک سال بدون هیچ کمکی قادر هستند به فعالیت خود ادامه دهند. به مرور زمان چشم‌انداز این موسسات کمی بهبود نسبی پیدا کرد، اما نیمی از موسسات بر این باور بودند که بیش از یک سال قادر به ادامه فعالیت به همین منوال نخواهند بود.
درصد نیاز به کمک‌های دولتی
پیش از اعلام دولت انگستان مبنی بر کمک به موسسات نیکوکاری، و درست پیش از آنکه تعطیلی‌های کرونا وضع شوند، در نخستین نظرسنجی از ۳۴۰ موسسه خیریه پرسیده شد که سه نیاز مهم سازمان‌شان که می-خواهند دولت در دوران پاندمی به آن توجه کند، چیست؟
بخش اعظم این تعداد از موسسات (۵۶ درصد) خواهان دریافت بی‌قید و شرط وجه نقد از دولت بودند. تنها کمتر از یک موسسه از هر پنج موسسه گفت که دولت باید از دیگر تامین‌کنندگان مالی بخواهد که شرایط اعطای کمک‌هایشان را تسهیل کنند، و منابع یا بودجه‌های محدود شده را آزاد کنند (۱۸درصد). واضح بود که تامین بودجه نیاز اصلی موسسات نیکوکاری است.

در اواسط ماه آوریل دولت طیفی از برنامه‌ کمک‌های مالی را برای کسب‌وکارهای مختلف ارائه کرد. تقاضا برای دریافت کمک‌های مالی در موسسات نیکوکاری نیز افزایش یافت. اما کمک‌های مالی دولتی که برای موسسات خیریه ارائه شده بود، یا قابل استفاده موسسات نبودند یا آنها قصد بهره‌مندی از آنها را نداشتند.
در اواخر ماه آوریل حدود ۵۸درصد از موسسات خیریه مانند دیگر کسب‌وکارها در سراسر انگلستان، سیاست دورکاری را در پیش گرفته بودند. دوپنجم یعنی حدود ۳۹درصد از آنها روشی نوآورانه و جایگزین برای ارائه خدمات پیدا کرده بودند، در حالی که حدود یک‌چهارم (۲۳درصد) راه‌های جدیدی برای کمک به افرادی که نیاز به خدمات موسسات نیکوکاری داشتند یا ازسرگیری مجدد فعالیت‌های خیریه خود، پیدا کرده بودند. تقریبا یک‌پنجم (حدود ۱۸درصد) نیز در همکاری و مشارکت با دیگر سازمان‌‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند. حدود ۸درصد راه‌های جدید برای جذب کمک‌ها پیدا کردند. ۸درصد نیز منابع درآمدی جدیدی ایجاد کردند.
کرونا و دریافت کمک‌های آنلاین
پس از شیوع «کووید-۱۹»، تغییرات زیادی در جامعه اتفاق افتاده است. یکی از این تغییرات حمل و استفاده از پول نقد است. به‌رغم پیشرفت‌های تکنولوژی در جامعه، هنوز ۵۰درصد از کمک‌ها به صورت نقدی انجام می‌‌شود که شیوع همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده است تا بر درآمد موسسات خیریه تاثیر بگذارد. به نظر می‌رسد که گسترش «کووید-۱۹» باعث شده است تا روند کمک‌های غیرنقدی به موسسات خیریه در انگلستان تسریع شود. نظرسنجی که از ۳۸۵موسسه خیریه از تاریخ ۶ تا ۷ ماه مه انجام شده است، نشان داد که سه موسسه از هر پنج موسسه خیریه قادرند که کمک‌های افراد را به صورت دیجیتال دریافت کنند. یک موسسه نیکوکاری از هر پنج موسسه نسبت به کاهش کمک‌های نقدی احساس نگرانی کرد و بر این اساس یک موسسه از هر ۱۰موسسه اصلا قادر نیست کمک‌ها را به صورت دیجیتال دریافت کند.
در مجموع ۶۳درصد از موسسات می‌توانند برخی از انواع کمک‌های دیجیتال را دریافت کنند که از این تعداد ۴۱درصد از طریق وب‌سایت خود، ۴۰درصد از طریق یکی از پلتفرم‌های آنلاین و فقط ۲۴درصد قادر هستند که کمک‌ها را بدون تماس با خیرین دریافت کنند. این موضوع باعث نگرانی شده است زیرا که در دوران همه-گیری «کووید-۱۹»، افراد کمتری پول نقد با خود حمل می‌کنند.
چشم انداز موسسات خیریه
پس از سه ماه از شیوع ویروس کرونا از تاریخ ۱۱ تا ۱۵ ژوئن از ۲۸۹موسسه خیریه در مورد چشم‌انداز آینده از آنها نظرسنجی مجدد انجام شد. یک سوم از موسسات (۳۳درصد) به آینده خوش‌بین بودند. ۵۰درصد نیز نظرشان تغییری نکرده بود. اما ۱۷درصد نسبت به آینده چشم‌انداز خوبی نداشتند.
بیشترین نگرانی موسسات خیریه (حدود ۴۳درصد) برای دو ماه آینده، رعایت فاصله اجتماعی پس از بازگشت به کار است. ۴۲درصد نیز گفتند که خدماتی که ارائه می‌کنند را کاهش خواهند داد. یک‌پنجم (حدود ۲۲درصد) آنها از نبود افراد داوطلب برای کمک‌رسانی، ۲۱درصد از افزایش تقاضا برای استفاده از خدمات و ۱۹درصد نیز از دسترسی به تجهیزات مناسب برای ایمن بودن در برابر ویروس کرونا، ابراز نگرانی کردند. ۱۳درصد از موسسات نیکوکاری اعلام کردند که به خاطر نبود بودجه کافی برای همیشه تعطیل خواهند شد.

موسسات خیریه در پاسخ به این پرسش که کدامیک از راهکارهای لغو تعطیلی­‌های کرونا، بیش از سایر راهکارها می­‌تواند برای موسسه طی دوران بحران نفع داشته باشد چنین گفتند:

 

کرونا و شگفتی‌های فرآیند کار

و در نهایت آنچه که افراد را از زمان بروز بحران کرونا شگفت‌­زده ساخت، شامل این موارد است:

۵۱درصد از افراد از این موضوع شگفت‌­زده شدند که چگونه سازمان خود را با نرم­‌های جدید منطبق ساخته است. ۴۰درصد گفته‌­اند که بزرگ‌ترین شگفتی آنها، پویایی کارکنان است. نزدیک به یک‌چهارم (۲۴درصد) از اشتیاق داوطلبان شگفت‌­زده شدند و ۲۲درصد از حمایت­‌های مردمی. ۱۹درصد نیز گفتند که نبود کلی حمایت از این بخش موجب تعجب آنها شد. ۱۳درصد از افزایش تقاضا برای استفاده از خدمات موسسات خیریه ابراز شگفتی کردند و ۱۳درصد نیز از حمایت‌­های دولت.

منبع: Cafeonline

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
در حال ثبت ...
نظر شما ثبت شد. از مشارکت شما سپاسگزاریم.
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://afraway.org