انجمن حامی نشان برنز افرا را دریافت کرد

| اخبار افرا | 0 دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

انجمن حامی (حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی) بر اساس استاندارد افرا ارزیابی شد و نشان برنز افرا را دریافت کرد.

انجمن حامی (حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی) در فرایند ارزیابی موسسات نیکوکاری موفق به کسب نشان برنز شد. فرآیند ارزیابی پس از امضاء تفاهم نامه از بهمن ماه ۱۳۹۸ آغاز شد. ارزیابی زیرساخت‌های مدیریتی انجمن در ابعاد هفت‌گانه «حاکمیت سازمانی»، «منابع انسانی»، «مالی»، «برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی»، «بهبود مستمر»، «ارتباطات» و «فناوری» انجام شد. این فرآیند طی ۲۰ جلسه (۱۹۵ نفر ساعت)و از طریق گفتگوی عمیق، بررسی، مشاهده ومطالعه مستندات انجام شد و با شروع بحران کرونا بخشی از مسیر ارزیابی در بستر آنلاین محقق شد.

نتایج ارزیابی در قالب «گزارش ارزیابی و پیشنهادات برای توسعه ظرفیت بر اساس استاندارد افرا» با حضور مدیران پروژه و اعضای هیات مدیره انجمن حامی به صورت حضوری و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همراهی مجازی مدیرعامل، یکی از اعضای هیات مدیره و کارشناس پروژه از طرف افرا در تاریخ چهاردم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ارائه شد. این گزارش ضمن نگاهی عمیق به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های راهبردی انجمن و توجه به نقاط قابل بهبود، توصیه هایی را در قالب توصیه‌های عملیاتی در ابعاد هفتگانه و توصیه‌های کلان در راستای ارتقای زیرساخت‌های مدیریتی ارائه کرد.

درک عمیق مدیران ارشد (هیئت امنا و هیئت مدیره) نسبت به ضرورت توجه و همسویی با تحولات بیرونی در حوزه ماموریت و شیوه خدمت‌رسانی به مناطق محروم درحوزه ساخت، تجهیز، آموزش و توان افزایی در حوزه فرایندهای مدیریتی که منجر به شکل‌گیری همکاری‌های راهبردی با نهادهای دیگر در بخش‌های دولتی، خصوصی و موسسات مردم نهاد شده‌است؛ داشتن فرهنگ سازمانی و نگاه از بالا به پایین در سطح حاکمیت، باور به توسعه فردی داوطلبان در قالب عضویت در هیات امنا و وجود نگاه سیستمی در طراحی و پیاده سازی برنامه‌ها ازظرفیت‌های و قابلیت‌های کلیدی انجمن حامی است. نشان برنز افراکه انجمن حامی موفق به کسب آن شد، بیان‌گر این است که موسسه از الزامات قانونی لازم برای اداره‌ امور خود مانند ثبت رسمی، مجوزهای فعالیت و ارکان قانونی حکمرانی برخوردار است. هم‌چنین فرايندها و سازوکارهای اجرایی مانند ساختار سازمانی، سیستم‌ها و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های خود را تا حد مناسبی تعریف و تدوین کرده‌ و در این مرحله، دغدغه سازمان ضمن تكميل زیرساخت‌های اولیه، بازبینی و کسب اطمینان از اثربخشی سازوکارهای تعریف شده‌ است.

انجمن حامی در سال ۱۳۸۰ و به همت تنی چند از فعالان و دغدغه‌مندان حوزه آموزش کودکان مناطق محروم فعالیت خود را با توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی آغاز کرده است. حامی در ادامه مسیر حرکت خود در کنارساخت مدرسه، توسعه و تجهیز کتابخانه‌های روستایی، طرح کوله کتاب برای روستاهای دور و کم جمعیت و آموزش دانش آموزان و معلمان را به فعالیت‌هایش افزوده است.

برای آشنایی با فرایند ارزیابی افرا، به صفحه خدمات افرا برای موسسات نیکوکاری سربزنید.

برای آشنایی با استاندارد افرا برای ارزیابی موسسات نیکوکاری به صفحه استاندارد افرا سربزنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
در حال ثبت ...
نظر شما ثبت شد. از مشارکت شما سپاسگزاریم.
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://afraway.org