ابتکاری نو برای اهداهای فردی

زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

هم‌اکنون بیش از هر زمان دیگری شاهد کمک‌­های فردی به‌صورت آنلاین هستیم. به همین خاطر بسیار مهم است که موسسات خیریه شرایط را برای اهداهای فردی آسان و ایمن سازند. سال گذشته شاهد تحولات عظیمی در نحوه کمک کردن افراد بوده‌­ایم. ایمیل­‌ها تا حدود زیادی جایگزین نامه‌­ها شده‌­اند، روش‌­های جمع‌­آوری کمک‌­های مالی به‌صورت حضوری، تغییر کرده است و به روش‌­های غیرحضوری و بدون ارتباط رو در رو تبدیل شده است. دنیای جدید دیجیتال شده است، و اهداها هم دیجیتال شده‌­اند.

هم‌اکنون بیش از هر زمان دیگری شاهد کمک‌­های فردی به‌صورت آنلاین هستیم. به همین خاطر بسیار مهم است که موسسات خیریه شرایط را برای اهداهای فردی تا حد ممکن آسان، ایمن و بدون دردسر سازند.

به گزارش چریتی دیجیتال (Charity Digital)، سال گذشته شاهد تحولات عظیمی در نحوه کمک کردن افراد بوده‌­ایم. اهداهای حضوری تقریبا از بین رفته است، ایمیل­‌ها تا حدود زیادی جایگزین نامه‌­ها شده‌­اند، روش‌­های جمع‌­آوری کمک‌­های مالی به‌صورت حضوری، تغییر کرده است و به روش‌­های غیرحضوری و بدون ارتباط رو در رو تبدیل شده است. دنیای جدید دیجیتال شده است، و اهداها هم دیجیتال شده‌­اند.

تغییر به سمت دیجیتال شدن اما سد راه اهداکنندگان نشده است. در واقع، بخش خیریه شاهد انفجار در دریافت کمک‌­های مستقیم به‌صورت دیجیتال، به‌ویژه در حوزه کمک‌­های فردی بوده است. اهداکنندگان با زمان پیش رفته‌­اند و کمک‌­های مالی را به‌صورت آنلاین انجام می‌­دهند و موسسات خیریه نیز در راستای این تغییر گام برداشته­‌اند.

حتی تکنولوژی خوب کمک­‌های آنلاین برای موسسات خیریه به ابزاری بسیار حیاتی‌­تر از گذشته تبدیل شدند. این تکنولوژی قرار است که همه کارها را تسهیل کند، و تلاش‌­های جمع‌­آوری کمک‌­های مالی را امن، ایمن و یکپارچه سازد. اما اغلب فرم‌­های کمک از نظر زیبایی‌­شناسی جذاب نیستند، جستجوی آنها دشوار و فاقد امنیت سایبری است. این موضوع برای نیکوکاران و موسسات خیریه مشکلاتی ایجاد می­‌کند.

ایراد در فرم‌­های کمک­‌های آنلاین

مشکلات بالقوه زیادی در رابطه با فرم‌­های اهدای آنلاین وجود دارد که همه آنها می‌­توانند مانع جمع‌­آوری کمک مالی برای یک موسسه خیریه شوند. برای مثال، فرآیند برداشت از کارت می­‌تواند هزینه گزافی داشته باشد که در آن صورت برای موسسات خیریه کوچک توجیه‌­پذیر نیست. اگر طراحی فرم‌­های کمک­‌های آنلاین جذاب نباشند یا فرآیند کمک طولانی و دشوار باشد، می‌­تواند تجربه ناخوشایندی را برای خیرین به وجود آورد و وی را از کمک منصرف کند. این موضوع ضمن اینکه احتمال دریافت کمک از خیرین را کاهش می­‌دهد، به نام موسسه نیز لطمه وارد می‌­کند.

امنیت سایبری یکی دیگر از دغدغه‌­های مهم است. بسیاری از فرم‌­های اهدای آنلاین بر اساس استانداردهای امنیتی به‌روز نشده‌­اند، این بدان معناست که موسسات خیریه در معرض تهدیدهای اساسی هستند و از همه مهم­تر اینکه اهداکنندگان خود را نیز در معرض این تهدیدات قرار می‌­دهند. فرم‌­های اهدا به‌ندرت از گزینه‌­های امنیتی کافی برخوردار هستند و نبود امنیت کافی می‌­تواند باعث از بین رفتن اعتماد شود.

و مهمتر از همه، در بسیاری از فرم‌­های کمک‌­های آنلاین، داده‌­های خیرین به‌صورت کافی نگهداری نمی‌­شود، که این موضوع توانایی یک موسسه خیریه در تجزیه و تحلیل عملکرد را کاهش می‌دهد و همچنین موضع موسسات در تبدیل اشخاصی که یک بار کمک می‌­کنند را به خیرین همیشگی تضعیف می‌کند. موسسات خیریه معمولا برای تامین بودجه درازمدت و اعتبارات مالی بالقوه خود، به اطلاعات و داده‌­ها وابسته هستند. عدم دسترسی به چنین داده‌­هایی، ماموریت بلندمدت خیریه‌­ها را دچار مخاطره می‌­کند.

اتخاذ رویکرد مناسب

در طول سالیان، پلتفرم‌های مختلفی بر اساس تجارب میلیون‌­ها اهدا، فرم‌­های اهداهای آنلاین که افراد برای کمک به موسسات خیریه استفاده می‌­کنند را بهینه کرده است. آنها اکنون یک قدم فراتر رفته و پلتفرم اهدا فردی را ارائه کرده‌­اند. این پلتفرم‌ها با استفاده از تکنولوژی جمع‌­آوری کمک مالی به همه موسسات خیریه اجازه می‌­دهد تا به بهترین تجربه کمک، دسترسی داشته باشند.

این تکنولوژی که «گیوینگ چک اوت» (Giving Checkout) نامیده می‌­شود به موسسات خیریه استقلال عمل می‌­دهد و آنها را قادر می‌­سازد تا از طریق کانال‌­های خود ابزارهای اهدا را به‌کار گیرند، در عین حال به نیکوکاران نیز این اطمینان را می‌­دهند که فرآیند اهدای آنها توسط پلتفرم انجام می‌­شود. بنابراین خیرین با طیب خاطر و احساس امنیت کمک­‌های خود را به سهولت به صورت آنلاین انجام می­‌دهند. استفاده از پلتفرم وتکنولوژی، اهدا را برای همگان امکان­‌پذیر کرده است و هیچ هزینه‌­ای نه برای نیکوکاران و نه برای موسسات خیریه در بر ندارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
در حال ثبت ...
نظر شما ثبت شد. از مشارکت شما سپاسگزاریم.
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
https://afraway.org