کارگاه نقش استراتژی، برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی در اداره موسسه‌های نیکوکاری

فلسفه وجودی کارگاه

حرکت هماهنگ کلیه اجزای یک سازمان در راستای تحقق ماموریت نیازمند داشتن یک نظام برنامه‌ریزی، اجرا، پایش و ارزیابی همسو و هدفمند است که در کنار تحقق اهداف، تعهد سازمان به جامعه را نیز منعکس کند. بسیاری از موسسات دارای برنامه و بودجه سالیانه هستند و آن را به تصویب می‌‎رسانند؛ با این حال در بسیاری موارد این برنامه در راستای هدف و برنامه راهبردی موسسه نیست یا چون ساز‌و‌کار لازم برای ارزیابی و نظارت وجود ندارد، نمی‌توان موفقیت آن را سنجید.

کارگاه آموزشی برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی، سازمان‌های مردم‌نهاد را در مسیری قرار می‌دهد که اطمینان حاصل کنند که آیا برنامه با رعایت اصول تدوین شده، در چارچوب مصوب اجرا شده و به چه میزان به اهداف خود دست یافته است. این آموزش آشنایی با سازو‌کارهای سنجش کیفیت و اثر‌بخشی برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و ارزیابی برنامه و تطابق آن با جهت‌گیری کلان  و برنامه راهبردی، و هم‌چنین توان موسسات در مدیریت پروژه‌ها را مورد تاکید قرار می‌دهد.

سرفصل‌های کارگاه برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی

  • نظام و سطوح برنامه‌ریزی در موسسات نیکوکاری
  • شناسایی، تحلیل و مدیریت ریسک در موسسات نیکوکاری
  • موانع اجرای موثر برنامه‌ها
  • شاخص‌های کلیدی عملکرد و نقش آن در گزارش‌دهی، کنترل و مدیریت برنامه‌ها و پروژه‌ها

مخاطبان کارگاه

مدیران عامل، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره، مدیران داخلی یا مدیران پروژه‌ها در موسسه‌‌های نیکوکاری و خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد

مدرسین کارگاه برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی

فرید فولادی متولد ۱۳۵۱ در کردستان، دانش‌آموخته‌ی مهندسی کامپیوتر دانشکده‌ی‌ فنی دانشگاه تهران و رئیس هیئت‌مدیره شرکت همکاران سیستم است. او در گذشته نیز در جایگاه‌های مدیرعاملی و معاونت توسعه محصول و بازار همکاران سیستم بوده است. فولادی در چند شرکت نرم‌افزاری به‌عنوان تحلیل‌گر، برنامه‌نویس و محقق کار کرده و شش سال نیز کسب‌و‌کار شخصی خود را در حوزه‌‌ی نرم‌افزار داشته است. او در تلاش است تا تجربیات و تخصص خود را در خصوص برنامه‌ریزی استراتژیک، اجرا و ارزیابی؛ از طریق موسسه افرا در اختیار موسسه‌های نیکوکاری قرار داده و گامی در جهت رشد و توسعه موسسات بردارد.

راهنمای ثبت‌نام کارگاه

  1. در صفحه معرفی کارگاه، تاریخ برگزاری مد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
  2. نام موسسه یا سازمان خود را جستجو کرده و انتخاب کنید. در صورتی که نام موسسه شما در فهرست نبود، با شماره 02191002372 تماس بگیرید.
  3. فرم ثبت‌نام را کامل کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید.
  4. کد تایید پیامک شده را وارد کرده و بر روی ثبت‌نام کلیک کنید.
  5. منتظر تایید نهایی ثبت‌نام‌تان توسط مدیرعامل/رابط موسسه خود باشید.
  6. نتیجه تایید یا رد ثبت‌نام، برای شما در قالب پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزئیات دوره

مدرس: فرید فولادی

نحوه برگزاری: آنلاین

شهریه: رایگان (هزینه‌های برگزاری این کارگاه توسط حامیان مالی افرا پرداخت شده است)

تاریخ برگزاری
دوشنبه 1403/02/24 از ساعت 15:00 تا 18:00 ثبت نام