مجید عباسی
مجید عباسی
مشاور دیزاین

مجید عباسی دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی ارتباط تصویری از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و در این دانشکده به دعوت مرتضی ممیز از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ و سال‌های بعد در دانشگاه‌های دیگر به تدریس پرداخته است. او هم‌اکنون مدرس مدرسه‌ی ارتباطات بصری ویژه است.

به کمک همکارانش در «استودیو دیزاین عباسی» تاکنون طیف وسیعی از پروژه‌های دیزاین در رشته‌های هویت سازمانی و هویت بصری برند را برای ده‌ها کسب‌وکار از جمله «بهریزان»، «چشمک»، «شیلا»، «کاویان»، «سه‌نان»، «نشرچشمه» و … به سرانجام رسانده است و هم‌اکنون به‌عنوان مشاور دیزاین با شرکت «همکاران سیستم» و «موسسه‌ی حامیان نواندیش افرا»همکاری دارد.

او از سال ۱۳۷۹ عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و از سال ۲۰۰۹ عضو اتحادیه‌ی بین‌المللی طراحان گرافیک (اِی.جی.آی) است. وی عضو مؤسس و هیئت تحریریه‌ی «نشان» مجله‌ی طراحی گرافیک ایران است و از سال ۱۳۸۹ تاکنون سردبیر آن است.

مجید عباسی نویسنده‌ی مقالات متعدد در زمینه‌ی طراحی گرافیک، برگزارکننده‌ی کارگاه‌های مختلف طراحی، سخنران کنفرانس‌ها و سمینارهای بین‌المللی، عضو هیئت بین‌المللی داوری مسابقات دیزاین در نقاط مختلف جهان است. او جوایز بین‌المللی گوناگون از جمله جایزه «اندی وارهول ۲۰۰۶» و دو دوره «سرو نقره‌ای» انجمن طراحان گرافیک ایران را نیز دریافت کرده است.