شهیندخت خوارزمی
شهیندخت خوارزمی
مشاور

شهین‌دخت خوارزمی را در ایران، به عنوان نویسنده، مترجم، پژوهشگر، تحلیل‌گر اجتماعی و صاحب‌نظر در آینده‌پژوهی، ارتباطات، توسعه و کیفیت زندگی می‌شناسند. او با دغدغه‌ی تبیین نقش علم و تکنولوژی در توسعه‌ی کشور، سال‌ها به نگارش مقالات مختلف پرداخته است. خوارزمی با هدف انتقال دانش نوین مدیریت و آموزش مدل‌های ذهنی تحول‌آفرین جهانی به جامعه مدیران و تربیت نسلی از مدیران شایسته، بیش از ۱۸ سال با سازمان مدیریت صنعتی همکاری داشته است. تاسیس چند سازمان مردم‌نهاد و همراهی با بنیان‌گذاران موسسه‌ی محک و جامعه‌ی یاوری فرهنگی نیز بخشی از پیشینه‌ی پربار فعالیت‌های او را تشکیل می‌دهد.

خوارزمی همچنین به دلیل باور به نقش مهم فناوری به‌ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه‌ی کشور، در کنار بزرگان این بخش از جمله دکتر کاظم معتمدنژاد، پدر ارتباطات ایران، انجمن مطالعات ایرانی جامعۀ اطلاعاتی را تأسیس کرد تا با حضور اثربخش ایران در اجلاس‌های سران کشورها و مشارکت فعال این انجمن در تدوین پروتکل‌های مهم بین‌المللی، اینترنت را در کشور به اهرم توسعه تبدیل کند.

او در سال‌های اخیر به مطالعه و پژوهش در زمینه‌ی انسان‌شناسی و درک ناشناخته‌های این مفهوم پرداخته و به بررسی سازوکارهای توسعه‌ی پایدار روستایی و کمک به رشد و بالندگی سازمان‌های مردم‌نهاد مشغول است. خوارزمی متولد تیرماه ۱۳۲۷ و دانش‌آموخته‌ی دانشگاه شیراز و دانشگاه ایندیانا در آمریکاست.
خانم خوارزمی در دوره‌ی اول عضو هیئت‌مدیره افرا بودند.