رسانه‌های ارتباط جمعی و پوشش فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد
رسانه‌های ارتباط جمعی و پوشش فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد
باحضور:
آقای امیر سیفی

رسانه‌های ارتباط جمعی و پوشش فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد

نقش رسانه در انتشار اخبار و پوشش فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد چیست؟ فعالان رسانه چه پیشنهاداتی برای بهبود این مسیر دارند؟ ارتباط رسانه‌های جمعی و پوشش فعالیت‌های مدنی چه نیازها و ضرورت‌هایی دارد؟ و سوال دیگر اینکه برای وسیع‌تر شدن و بیشتر شدن پوشش فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد، به ویژه نهادهای کوچک و محلی و استانی، باید چه کنیم و راهکارهای پیش‌رو چیست؟ اینها مجموعه سوالاتی است که در کاربست سیزدهم موسسه افرا پاسخ داده شد. این گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با عنوان «رسانه‌های ارتباط جمعی و پوشش فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد» ۲۷ بهمن ماه برگزار شد و مهمان آن امیر سیفی، مدیر تحریریه سایت تحلیلی خبری «عصر تشکل» بود.

سایت تحلیلی خبری «عصر تشکل» روی پوشش فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد متمرکز است و ایده آن از سال ۹۵-۱۳۹۴ شکل گرفت. سایت تحلیلی خبری «عصر تشکل» همزمان با «۲۷ فوریه روز جهانی سازمان مردم‌نهاد» به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد. این گروه رسانه‌ای با هدف پوشش اخبار و انعکاس دغدغه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد با رویکرد اجتماعی در مراسمی که در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با حضور وزیر کشور وقت و ۱۱۰ سازمان مردم‌نهاد منتخب سراسر کشور برگزار شد، به صورت رسمی رونمایی شد. «عصر تشکل» در این مسیر از حضور روزنامه‌نگاران حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بهره می‌برد و به همین واسطه درصدد است تا صدای «NGO»ها و «سمن»های کوچک و بزرگ سراسر ایران باشد.

«کاربست»، مجموعه‌ای جدید از گفت‌وگوهای زنده اینستاگرامی در موسسه افرا است که از اواخر مرداد ماه سال ۱۴۰۰ آغاز ‌شده است. گفت‌وگوهایی برای بکارگیری دانش و تجربه در اداره مطلوب موسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم‌نهاد. کاربست سیزدهم موسسه افرا چهارشنبه شب (۲۷ بهمن ماه) ساعت ۲۰ از سوی شیما وزوایی از همکاران موسسه افرا در حوزه ارتباطات اداره شد. اگر علاقمند هستید که کاربست افرا را کامل گوش دهید، می‌توانید به صفحه اینستاگرامی ما به آدرس  www.instagram.com/afraway مراجعه فرمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: