کلید موفقیت در جمع‌آوری کمک‌های جمعی

چه چیزی باعث می‌­شود که یک پروژه جمع‌­آوری کمک­‌های جمعی خوب از آب در بیاید؟ چگونه می­‌توانید تیم­‌های خود را برای دستیابی به اهدافشان سازماندهی کنید؟

گام نخست در برنامه‌­ریزی یک پروژه جدید چیست؟

به گزارش وبلاگ هاب‌­باب (hubbub)، وقتی که یک پروژه جدید پذیرفته می‌­شود، نخستین گام تعیین انتظارات واقع‌­گرایانه برای اهداف است. تقریبا هر تیمی که می­‌خواهد اقدام به جمع‌­آوری کمک­‌های جمعی کند تصور می‌­کند می‌­تواند بیشتر از سطحی که واقع­‌گرایانه است، پول جمع­‌آوری کند. به همین دلیل بهتر است که بیش از 100درصد تلاش کنیم تا در کمپین‌­ها به موفقیت برسیم. در صورتی که پروژه شما موفقیت‌­آمیز باشد، کمک‌­کنندگانی که از قبل با شما همکاری می­‌کردند با احتمال بیشتری کمپین شما را به اشتراک می‌­گذارند. اما مهمترین نکته این است که اگر گروه به اهداف خود برسد، این احتمال افزایش می­‌یابد که اهداکنندگان کمک­‌ها حتی در آینده نیز کمک اهدا کنند. این به خاطر آن است که افراد ترجیح می‌­دهند بخشی از یک تیم موفق باشند.

چگونه برنامه‌­ریزی یک پروژه بر نتیجه تاثیر می­‌گذارد؟

برنامه­‌ریزی نقشی کلیدی را ایفا می‌­کند. اگر یک تیم پروژه درباره نتیجه تلاش‌­هایشان پیش از آغاز فکر نکند، دسترسی به اهدافشان دشوار خواهد بود. جمع‌­آوری کمک‌­های جمعی زمانی بهتر نتیجه می‌­دهد که چارچوب زمانی آن کوتاه باشد، چون نشان‌­دهنده اضطرار است و اهداکنندگان را تشویق می­‌کند که هرچه سریعتر کمک‌­های خود را اهدا کنند. توصیه می‌­شود تیم­‌ها یک تقویم ساده تهیه کنند که نشان دهد چه نوع پیشرفتی در چه روزهایی حاصل می‌­شود. این روشی فوق­‌العاده برای تقسیم کارها بین تیم‌­ها است و به تیم‌­ها کمک می­‌کند که خود را به درستی سازماندهی کنند و پاسخگو باشند.

مفیدترین درس در پروژه برنامه‌­ریزی یک تحقیق دانشگاهی (دانشگاه برکلی) در زمینه مدیریت جمع‌­آوری کمک‌­های جمعی نشان داد:

افراد تمایل دارند که تصور کنند اگر یک صفحه جمع‌­آوری کمک‌­های مالی ایجاد کنند، مردم به طور معجزه‌­آسایی آن را پیدا می‌­کنند و کمک‌­های خود را از آن طریق اهدا می‌­کنند؛ این موضوع درست نیست. افراد زیادی باید به آن دسترسی پیدا کنند تا پروژه تبلیغ شود. اگر تیم‌­ها این موضوع را از همان ابتدا به درستی بفهمند، احتمال موفقیت آنها بیشتر خواهد بود.

استراتژی مناسب برای دسترسی بیشتر افراد در یک کمپین کمک­‌های جمعی چیست؟

مسئولان پروژه در برنامه‌­ریزی برای کمپین‌­هایشان نقش حائز اهمیتی دارند. یکی از بزرگترین دلایلی که یک تیم با شکست مواجه می­‌شود، این است که به اندازه کافی تعامل انجام نمی‌­دهند. این موضوع چیزی بیش از ارسال یک ایمیل و اشتراک‌­گذاری یک پست در  شبکه­‌های اجتماعی  برای دریافت کمک­‌های مردمی است.

کدام ابزار بیشترین تاثیرگذاری را برای دریافت کمک‌­ها دارد؟

بهترین روش برای دریافت کمک‌­ها، ایمیل شخصی است. برای اهداکنندگان باز کردن، خواندن و پاسخگویی در ایمیل‌­ها راحت‌­تر است، زیرا که در اوقات مناسب می­‌توانند به آنها رجوع کنند؛ نه اینکه شبکه‌­های اجتماعی مهم نباشند، اما به دلیل اشتراک­‌گذاری پست‌­های بسیار در این شبکه‌­ها ممکن است چنین موضوعاتی دیده نشوند و به چشم نیایند. ممکن است یک ایمیل 3-5 بار در طول یک کمپین برای یک فرد ارسال شود تا اینکه آن شخص متقاعد شود کمک کند.

بهترین راه مشارکت دادن سفیران در یک پروژه چیست؟

سفیران روشی فوق‌­العاده هستند برای اینکه به آسان­ترین وضع ممکن یک تیم بتواند برای خود حمایت جلب کند. توصیه می‌­شود از افراد دعوت به عملی آید که به عنوان سفیران  به تیم ملحق شوند و سپس هدف کلی مورد تقسیم قرار گیرد. به عنوان مثال یک هدف 5 هزار دلاری که بین 10 نفر تقسیم می‌­شود به آن معنا است که هر نفر باید 500 دلار جذب کند. این اهداف به مراتب دست­‌یافتنی‌­تر هستند تا برخی اهداف بزرگتری که تیم­‌ها با آنها درگیری می‌­شوند. همچنین برنامه‌­های سفیران به ایجاد انگیزه در تیم کمک می­کند. اگر مشاهده شود که سفیر دیگری پول بیشتری جمع کرده است، یک رقابت دوستانه شکل می‌­گیرد و این احتمال قوی‌­تر می‌­شود که کمک­‌رسانی بیشتری انجام دهند.

نکته مورد تاکید برای برنامه‌­ریزی پروژه چیست؟

لازمه جمع‌­آوری کمک‌­های جمعی تعامل بسیار زیاد – با افراد ثابت، چندین مرتبه – در طول کمپین یک ماهه است. یافتن زمان مناسب برای کمک­‌کنندگان بالقوه بسیار اهمیت دارد، بنابراین توصیه می‌­شود نسبت به زمان تعامل با افراد دقت شود. اگر شما یک ایمیلی را در روز نخست هفته ساعت 8 صبح ارسال کنید، و آن فرد در حال رانندگی به محل کار خود یا در حال سوار شدن به یک وسیله حمل و نقل عمومی باشد، کمتر احتمال دارد که کمکی را اهدا کند. وقتی سرانجام آن ایمیل گشوده می‌­شود، صدها ایمیل دیگر نیز توجه آن فرد به خود جلب می‌­کنند. بنابراین، دفعه بعد که ایمیل ارسال می‌­کنید، روز و زمان دیگری را امتحان کنید تا ببینید آیا نتیجه مناسب‌­تری می­‌گیرد و افراد به سازمان شما کمک می­‌کنند. آنچه که ممکن است برای یک فرد نتیجه دهد احتمال دارد برای دیگر افراد نتیجه ندهد. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که افرادی با بهترین نیت­‌ها، به دلیل اینکه آنها هم انسان هستند تمایل دارند کارها را به تعویق بیاندازند.