تامین مالی با استفاده از مسئولیت اجتماعی شرکتی

داشتن همکار و شریکی عالی، واقعا تفاوت تاثیرگذاری به وجود می‌­آورد. مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) در موسسات نیکوکاری به معنی ساخت رابطه با شرکای تجاری درست است که موجب افزایش پتانسیل جمع‌­آوری پول می‌­شود.

به گزارش «چریتی دیجیتال» (Charity Digital)، مسئولیت اجتماعی شرکتی (Corporate Social Responsibility) منبعی از داوطلبان بیشتر را برای کمک در موسسات نیکوکاری به وجود می‌­آورد، و شرکای بیشتری تمایل پیدا می‌­کنند از ارتباطات و بازاریابی موسسه، حمایت کنند. برنامه­‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی مزایای بی‌شماری دارد. در مقاله پیش رو نشان می­‌دهیم موسسات نیکوکاری چطور می­‌توانند با برنامه­‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی، برنامه جمع‌­آوری پول را با موفقیت برنامه­‌ریزی کرده و انجام دهند.

نیازهای شریک خود را شناسایی کنید

پیش از اینکه بررسی کنید چه راه­‌هایی برای افزایش اقداماتی جهت جمع­‌آوری پول وجود دارد، اهداف شریک شرکتی خود را در نظر بگیرید. خودتان را جای آنها بگذارید. طبق گزارش مجله فوربس (Forbes)، کسب‌­وکارها به این دلیل مسئولیت اجتماعی شرکتی را دنبال می­‌کنند که از آنها انتظار می‌­رود چنین کاری انجام دهند. شرکت‌­ها «موظفند اهداف قابل­ دستیابی در بلندمدت را برای افراد حاضر در شرکت و کل جهان، دنبال کنند.»

از این رو لازم است موسسات نیکوکاری بدانند چه امکاناتی برای استفاده از مسئولیت اجتماعی شرکتی وجود دارد. کانون توجه CSR این است که اعتماد افراد ذینفع را تقویت کند و منافع بلندمدت را به شیوه‌­ای پایدار و اخلاقی افزایش دهد و مالکیت تصمیمات شرکت را به دست آورده و آنها را بهبود دهد. تحقیق کنید تا ببینید کسب‌­وکارها از برقراری رابطه CSR به دنبال چه منفعتی هستند. وقتی استراتژی مسئولیت اجتماعی شرکتی را مشخص کردید، بررسی کنید رویدادهای جمع­‌آوری پول چطور می­‌توانند با اهداف شرکت و برند، هماهنگ شوند.

جمع‌­آوری پول از کارکنان شرکت

یکی از بهترین روش­‌هایی که موسسات نیکوکاری می‌­توانند از شرکای شرکتی خود پول جمع‌­آوری کنند، بخشیدن بخشی از حقوق ماهانه توسط کارکنان است. بخشش از حقوق ماهانه یک روش سودمند مالیاتی است که مستقیما از دستمزد کارکنان، به دست می‌­آید. این برنامه از سوی شریک تجاری موسسه نیکوکاری تنظیم شده است. از نقطه ­نظر مالیاتی، این کمک­‌ها پیش از اینکه مالیاتش از حقوق افراد کسر شود، از حقوق آنها برداشته می‌­شود. استفاده از ابزارهای دیجیتالی توسط موسسات نیکوکاری، مزایای بسیار زیادی برای جمع­‌آوری پول از طریق بخشش از حقوق ماهانه فراهم می­‌کند.

برنامه جمع‌­آوری پول در تمام مدت سال

روابط بیشتر شرکت­‌ها با موسسات نیکوکاری، در میان‌­مدت تا بلندمدت برقرار می‌­شود. موسسات نیکوکاری باید به گونه‌­ای برنامه­‌ریزی کنند که در تمام مدت این افق زمانی، فرصت­‌هایی برای جمع­‌آوری پول فراهم کنند. جمع‌­آوری پول در تمام مدت سال باید کاری آسان و بخشی از فعالیت‌­های دائمی سازمان خیریه و شرکت باشد. جمع‌­آوری پول با روش حضوری و دیجیتالی هنگام برگزاری رویدادهای شاخص نیز نتایج خوبی به همراه دارد. برگزارکنندگان برنامه مسئولیت اجتماعی شرکت در این قبیل رویدادها باید پیش از برگزاری، در طول جریان و پس از رویداد، به ایجاد فضای هیجان­‌انگیز و جمع‌­آوری پول در این رویداد بپردازند.

تم خاص و جذابیت در جمع‌­آوری پول

هنگام برگزاری رویدادهای جمع‌­­آوری پول، نیازی نیست چرخ را از اول اختراع کنید. کافی است فرصت­‌هایی که هم‌اکنون نیز بخشی از فرهنگ رفتاری در شرکت است را شناسایی کنید و آنها را به شکل رسمی، برای جمع‌­آوری پول برای اهداف خیریه به کار برید. بعضی از رویدادهای مشهور کنونی، از قبل زیرساخت­‌هایی برای ذینفعان خود فراهم کرده‌­اند. موسساتی که برنامه­‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی را اجرا می‌­کنند باید از مزایایی از این دست بهره ببرند. موسسات نیکوکاری می­‌توانند به سادگی از برندسازی، هشتگ­‌ها، و ابزارهای بازاریابی دیجیتالی که روزهای رسمی شرکت به آن مرتبط است، مجددا استفاده کنند. برای کسب بیشترین بهره از فرصت جمع‌­آوری پول، حساب جمع‌­آوری پول دیجیتالی با برند شرکت بسازید تا کارکنان بدانند به چه حسابی می‌­توانند پول واریز کنند.

بگذارید مردم از نحوه کارتان مطلع شوند

محتوا و آمارهای کارتان را به اشتراک بگذارید تا مخاطبان و کارکنان شرکت‌­ها از پیشرفت شما باخبر شوند. شبکه­‌های اجتماعی خود را به روزرسانی کنید و با برنامه منظم به کارکنان و مخاطبان شرکت ایمیل بزنید. اطلاعاتی نظیر تعداد افرادی که به موسسه شما کمک کرده‌­اند، مبلغی که جمع‌­آوری شده است و چگونگی پیوستن سایر افراد به موسسه نیکوکاری را به اشتراک بگذارید. به خاطر بسپارید محتوای متعارفی برای افرادی که در برنامه مسئولیت اجتماعی شرکتی به جمع‌­آوری پول مشغول می­‌شوند، تهیه کنید، از جمله اشتراک عکس­‌های کارکنان که همه از آن لذت ببرند.